Заключне слово Міністра оборони Рустема Умєрова на зустрічі Контактної групи з оборони України

23 січня 2024, 20:20 | ID: 70400
Заключне слово Міністра оборони Рустема Умєрова на зустрічі Контактної групи з оборони України Заключне слово Міністра оборони Рустема Умєрова на зустрічі Контактної групи з оборони України Заключне слово Міністра оборони Рустема Умєрова на зустрічі Контактної групи з оборони України Заключне слово Міністра оборони Рустема Умєрова на зустрічі Контактної групи з оборони України

Ми не можемо повернути назад досягнутий прогрес. Наша єдність і рішучість переможуть тиранію та агресію.

Як свідчить сьогоднішня дискусія, ви добре розумієте наші потреби. І тому зустрічі в такому форматі дуже цінні.

Дійсно, нам потрібно вирішити проблему нестачі артилерії. Нам потрібні запасні частини та технічне обслуговування, щоб обладнання працювало. Наші війська потребують постійної підготовки. І абсолютно важливо, щоб ми зберегли нашу мережу ППО. Це рятівний, життєво важливий пріоритет.

Дякуємо за цінні пакети допомоги. З вашою підтримкою бойовий дух України не зломити.

Дозвольте мені коротко продемонструвати, як виглядають асиметричний підхід і стратегічна перевага над ворогом на полі бою.

Для цього дозвольте показати вам показати коротке відео. 

Ви бачите, як український екіпаж американської БМП «Бредлі» зупиняє сучасний російський танк Т-90М «ПРОРИВ». У ході цього зіткнення російський танк був виведений з ладу, а потім добитий безпілотниками FPV.

У цьому бою український екіпаж зіткнувся з двома несподіваними викликами. І вони знайшли спосіб вирішити обидва.

Перша проблема полягала в тому, що екіпаж «Бредлі» раптово опинився на близькій відстані до російського танка — не більше 150 метрів, і це не дало можливості використати протитанкову зброю. Однак підрозділ негайно застосував 25-міліметрову гармату з бронебійними боєприпасами.

Друга проблема – коли у хлопців закінчилися бронебійні снаряди. Їхнє рішення полягало в тому, щоб осліпити ворога стандартними боєприпасами, знищивши оптику танка.

Навідник «Бредлі» лише вдруге використовував свою бойову машину. Ключовий факт, який вам потрібно знати про історію: команда щойно прибула з навчання в Німеччині. І це навчання зробило обох достатньо компетентними, щоб не тільки точно знати, куди потрібно цілитися, але й попри стрес приймати всі правильні рішення в бою. Незважаючи на простий людський страх. Крім того, бойова машина мала достатньо технологічних можливостей, щоб зупинити знаменитий російський танк «Прорив» в близькому бою.

Цей приклад демонструє, що наша стратегічна перевага полягає в поєднанні людей, технологій і навчання. Це дозволяє приймати правильні рішення в потрібний час.

Якби українські бійці не змогли прийняти одне з двох рішень, результат міг би бути зовсім іншим. Але екіпаж зробив правильний вибір. Ось як це працює: поєднання ефективного навчання, ефективного обладнання та ефективних операторів зрештою дає вам вирішальну перевагу.

І це рецепт нашого асиметричного підходу. Це те, що дасть нам стратегічну перевагу. Це та сила, яка нам потрібна, щоб подолати ворога, який має більше ресурсів.

Україна націлена на якнайшвидший розвиток оборонної промисловості. Ми можемо зробити це тільки разом, в цьому альянсі.

Дякую, шановні колеги! Як завжди, я дуже ціную ваш час і увагу.