Фізична культура і спорт

Фізична культура і спорт

Управління фізичної культури і спорту Міністерства оборони України (далі — Управління) виконує завдання із забезпечення формування та реалізації державної політики з питань національної безпеки у воєнній сфері, сферах оборони і військового будівництва у мирний час та особливий період, а також завдань і функцій, покладених на Міністерство оборони України (далі — Міноборони), із забезпечення реалізації державної політики у сфері фізичної культури і спорту у Міноборони, Збройних Силах України (далі — Збройні Сили), Державній спеціальній службі транспорту (далі — Держспецтрансслужба).

Управління є самостійним структурним підрозділом апарату Міністерства оборони України, у безпосередньому підпорядкуванні якого перебувають заклади фізичної культури і спорту Міністерства оборони України (далі — підпорядковані Управлінню структурні підрозділи).

Управління у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, актами Президента України, Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції та законів України, актами Кабінету Міністрів України, іншими актами законодавства, наказами Міноборони, директивами Міноборони та Генерального штабу Збройних Сил України, а також Положенням про Управління фізичної культури і спорту Міністерства оборони України.

Основними завданнями Управління є забезпечення реалізації державної політики з питань національної безпеки у сфері його компетенції на основі постійного аналізу справ у мирний час та особливий період щодо:

забезпечення в межах повноважень реалізації державної політики у сфері фізичної культури і спорту у Міноборони, Збройних Силах, Держспецтрансслужбі у мирний час та особливий період;

забезпечення належної фізичної підготовки відповідних військовослужбовців та працівників Збройних Сил, Держспецтрансслужби до професійної діяльності;

керівництво, а також контроль за організацією та проведенням заходів фізичної культури і спортивної діяльності у Міноборони, Збройних Силах та Держспецтрансслужбі;

взаємодія з підрозділами центральних органів виконавчої влади у сфері фізичної культури і спорту, освіти і науки, а також тими, яким підпорядковуються інші військові формування, утворені відповідно до законів України, правоохоронні органи, рятувальні та інші спеціальні служби України, Національним олімпійським комітетом України, Спортивним комітетом України, міжнародними федераціями з видів спорту та спортивними федераціями України, а також громадськими організаціями фізкультурно-спортивної спрямованості.

З 2016 року Управління фізичної культури і спорту очолює заслужений працівник фізичної культури і спорту України, кандидат педагогічних наук, професор Фіногенов Юрій Семенович.

До складу Управління фізичної культури і спорту входять два відділи: відділ нормативно-методичного забезпечення фізичної підготовки та спортивної роботи (начальник відділу полковник Сухорада Г.І., кандидат наук з фізичного виховання та спорту, доцент) і відділ організації спортивної діяльності та міжнародних зв’язків (начальник відділу (заступник начальника Управління) полковник Пелих А.О., кандидат наук з державного управління).

Управлінню фізичної культури і спорту Міністерства оборони України підпорядковані:

· Центральний спортивний клуб Збройних Сил України, м. Київ (начальник — полковник Височин В.П., заслужений працівник фізичної культури і спорту України, заслужений тренер України);

· Навчально-спортивна база літніх видів спорту, м. Львів (начальник — полковник Сеник Р.М., кандидат філософських наук);

· Навчально-спортивна база зимових видів спорту «Тисовець», Стрийський р-н, Львівська обл. (начальник — полковник Пилипчак В. І.);

· 7 Спортивний клуб, м. Біла Церква (начальник — підполковник Маціпура В.Д.);

· 8 Спортивний клуб, м. Херсон (начальник — капітан 3 рангу Пронюк Ю.П.);

· 9 Спортивний клуб, м. Одеса (начальник — підполковник Ковальов В. М.).

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 18.01.2006 № 30 «Про затвердження порядку надання закладу фізичної культури і спорту статусу бази олімпійської та паралімпійської підготовки і переліку закладів, яким надано такий статус» до яких належать: спортивна інфраструктура Центрального спортивного клубу Збройних Сил України (м.Київ), навчально-спортивної бази літніх видів спорту (м. Львів) та навчально-спортивної бази зимових видів спорту «Тисовець» (Львівська обл.).
Зазначені бази забезпечують підготовку спортсменів з велоспорту, легкої атлетики, плавання, стрибків у воду, гімнастики спортивної, стрільби кульової та стрільби із лука, сучасного п’ятиборства, боротьби вільної та греко-римської, фехтування, боксу, веслування академічного, веслування на байдарках і каное, біатлону та лижних гонок.

 

 


17 вересня 2013, 19:38 | ID: 22 |

ОСТАННІ НОВИНИ


Переглядів: 122751 //