Міноборони ініціювало роботу над законодавчим визначенням поняття «кібервійна»

Міністерство оборони України активно працює над роботою, що дасть можливість вивести поняття «кібервійна» у правове поле. Реалізація цього кроку на законодавчому рівні має важливе значення у протидії кіберзагрозам. 

Про це йшлося під час обговорення на Всеукраїнській науково-практичній конференції «Актуальні проблеми управління інформаційною безпекою держави», організованої Національною академією Служби безпеки України.

«Міноборони ініціювало науково-дослідну роботу щодо визначення поняття кібервійни, яку здійснює Академія СБУ. Переконана, що ці напрацювання дозволять нам разом із іншими державними органами вийти із законодавчими пропозиціями вже наприкінці 2024 року», — зазначила заступниця міністра оборони України Катерина Черногоренко. 

З початку повномасштабного вторгнення фахівці Служби безпеки України нейтралізували майже 10 тисяч кібератак. 

За словами віцепрем'єр-міністра, міністра цифрової трансформації України Михайла Федорова, попри велику інтенсивність атак, ворогу не вдалося вплинути на обороноздатність держави. 

«Такі результати вдалось досягнути завдяки ефективній взаємодії між фахівцями Держспецзв’язку, СБУ, РНБО, Кіберполіції, ЗСУ та інших держорганів», — наголосив він. 

Оскільки дії агресора в кіберпросторі є системними і направленими вже не лише на Україну, а і на її союзників, слідом за визначенням поняття «кібервійна» на національному законодавчому рівні, визнання кібератак як акту війни у правовому полі має також відбутися і на міжнародному.