Норвегія, Фінляндія і Литва оголосили нові пакети військової допомоги для України

09 лютого 2024, 16:34 | ID: 70525
Норвегія, Фінляндія і Литва оголосили нові пакети військової допомоги для України Норвегія, Фінляндія і Литва оголосили нові пакети військової допомоги для України

Норвегія: Міністерство оборони країни оголосило про передачу нової партії NASAMS. Норвезький Уряд запропонував Парламенту замовити ще десять пускових установок і чотири центри управління вогнем системи ППО NASAMS.

«російські ракетні та безпілотні атаки масштабні та жорстокі, тому протиповітряна оборона є абсолютно вирішальною для України», – зазначив міністр оборони Норвегії Бйорн Аріль Грам.

Фінляндія: у Міністерстві оборони країни оголосили про надання Україні 22-го пакету військової допомоги загальною вартістю 190 мільйонів євро. 

Міністр оборони Антті Гяккінен також повідомив, що Фінляндія розробляє план довгострокової підтримки України.

«Наша промисловість має багато ноу-хау, і ми працюємо в оборонному відомстві над тим, щоб ці ноу-хау та їхній потенціал можна було ефективніше використовувати і для підтримки України. Одним із прикладів цього є боєприпаси нашого вітчизняного виробництва», – розповів Міністр.

Окрім того, Фінляндія вирішила долучитися до коаліцій з артилерії і розмінування, які працюють в рамках роботи Контактної групи з питань оборони України (формат «Рамштайн»).

Литва: черговий пакет військової допомоги вже надійшов Збройним силам України. Він включає необхідне зимове спорядження та десятки тисяч комплектів теплого одягу.

Міністр оборони України Рустем Умєров окремо подякував оборонним відомствам і народам усіх трьох країн.

«Ми єдині у боротьбі з російською агресією», – наголосив керівник українського Міністерства оборони.ОСТАННІ НОВИНИ
Електронні рапорти та посвідчення захисника: Міноборони працює над онлайн-сервісами для військових

1 годину тому

Планування закупівель за стандартами НАТО: Міноборони підключило 200 військових частин до системи управління оборонними ресурсами SAP

3 години тому

Міноборони та Держлікслужба домовилися про співпрацю

4 години тому

Міністр оборони Рустем Умєров разом із Головнокомандувачем Олександром Сирським провели розмову з Міністром оборони США Ллойдом Остіном

8 годин тому

За добу російські окупанти втратили понад тисячу осіб, 13 танків і 70 броньовиків – Генштаб ЗСУ

8 годин тому

Швеція надає Україні найбільший від початку широкомасштабного вторгнення пакет військової допомоги

Вчора в 18:33

Міноборони закликає країни Контактної групи з питань оборони України вкласти 1,5 мільярда доларів у виробництво БПЛА

Вчора в 18:09