Україна та Швеція обговорили закупівлю партії БМП CV-90

07 лютого 2024, 11:00 | ID: 70480
Україна та Швеція обговорили закупівлю партії БМП CV-90

Представники Міністерства оборони й Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості України та Агенції оборонних матеріалів Швеції обговорили строки та умови придбання для України партії БМП CV-90 шведського виробництва.

Переговори під головуванням заступника Міністра оборони України Дмитра Кліменкова відбулись в межах реалізації Заяви про наміри між Президентом України та Прем’єр-міністром Швеції про посилене співробітництво у використанні платформи CV-90.

Дмитро Кліменков подякував шведській стороні «за потужну підтримку України під час війни та плідну співпрацю між двома країнами».

Коаліцію CV-90 було сформовано за ініціативи Швеції, до неї також увійшли Данія, Естонія, Норвегія, Нідерланди, Словаччина, Фінляндія та Чехія. Україна приєдналась до коаліції у вересні 2023 року.

Під час наради представники України та Швеції обговорили фінансові умови та зобов’язання України стосовно участі у проєкті, а також строки, умови та механізм закупівлі БМП CV-90.

У січні 2024 року Агенція оборонних матеріалів Швеції отримала дозвіл свого уряду на проведення переговорів для укладення міждержавної угоди на постачання Україні БМП CV-90.

«Така угода дасть можливість не лише здійснити разову поставку озброєнь, а й організувати широку співпрацю у сфері оборонної промисловості, зокрема у подальшому локалізувати частину виробництва в Україні», – резюмував Дмитро Кліменков.ОСТАННІ НОВИНИ
Електронні рапорти та посвідчення захисника: Міноборони працює над онлайн-сервісами для військових

35 хвилин тому

Планування закупівель за стандартами НАТО: Міноборони підключило 200 військових частин до системи управління оборонними ресурсами SAP

2 години тому

Міноборони та Держлікслужба домовилися про співпрацю

3 години тому

Міністр оборони Рустем Умєров разом із Головнокомандувачем Олександром Сирським провели розмову з Міністром оборони США Ллойдом Остіном

7 годин тому

За добу російські окупанти втратили понад тисячу осіб, 13 танків і 70 броньовиків – Генштаб ЗСУ

8 годин тому

Швеція надає Україні найбільший від початку широкомасштабного вторгнення пакет військової допомоги

Вчора в 18:33

Міноборони закликає країни Контактної групи з питань оборони України вкласти 1,5 мільярда доларів у виробництво БПЛА

Вчора в 18:09