Рустем Умєров до учасників IT-коаліції: «Війну виграють технології»

29 листопада 2023, 11:45 | ID: 70104
Рустем Умєров до учасників IT-коаліції: «Війну виграють технології» Рустем Умєров до учасників IT-коаліції: «Війну виграють технології» Рустем Умєров до учасників IT-коаліції: «Війну виграють технології» Рустем Умєров до учасників IT-коаліції: «Війну виграють технології» Рустем Умєров до учасників IT-коаліції: «Війну виграють технології»

Під головуванням Міністра оборони Рустема Умєрова у Києві відбулася зустріч з військовими аташе в рамках IT-коаліції. Участь у заході взяли представники більше 30 країн-учасниць Контактної групи з питань оборони України.

«Війну виграють технології. Росіяни можуть мобілізовувати для мʼясних штурмів мільйони, а їхні заводи за Уралом працюють в три зміни. Але нашу перевагу забезпечать асиметричні відповіді і вони можливі завдяки інноваціям, які вже працюють. Ми винаходимо технології, тестуємо, масштабуємо їх. А з вашою допомогою ми зможемо робити це швидше і більше», – звернувся Міністр до учасників заходу.

У свою чергу заступниця Міністра оборони Катерина Черногоренко зазначила в ході виступу, що ініціатива ІТ-коаліції покликана забезпечити необхідну цифрову основу для підтримки розгортання будь-яких нових технологічних рішень.

«Україна фактично вже стала бойовим майданчиком для тестування низки військових рішень. Хочу заохотити вас користуватися цією можливістю. Весь світ має бути готовий до використання технологій у будь-які війні. І Україна має можливість надати вам цю експертизу, ці можливості, ці платформи для того, щоб ви стали частиною нашої перемоги. Перемоги у війні технологій», – звернулася до партнерів Катерина Черногоренко.

Успішним прикладом української розробки та інтеграції на поле бою стала презентація системи ситуаційної обізнаності DELTA  від Центру інновацій та розвитку оборонних технологій Міноборони. Розробники поділилися результатами успішних військових операцій, які стали можливими завдяки використанню DELTA. Окремо презентували нові модулі системи, створені для цифровізації армійських паперових процесів, та покликані пришвидшувати цикл розвідки й ураження.

«За останній рік технології докорінно змінили війну. Без них на полі бою виграти вже неможливо. Ми розуміємо, що маємо якомога швидше створювати найякісніші IT-продукти для потреб військових. Тому користуємося власними ресурсами і залучаємо партнерів», – зазначила розробниця системи DELTA майор Єлизавета Бойко під час свого виступу.

Партнерам-учасникам брифінгу також обґрунтували першочергові потреби, які Україна розраховує отримати від учасників IT-коаліції: перша – це засоби зв'язку тактичного рівня, обладнання рівня батальйону, що забезпечить якісне бойове управління. Друга – стосується модернізації інфраструктури Міноборони, що дозволить продовжити розгортання пріоритетних цифрових рішень.

До учасників також звернулися представники провідних країн ІТ коаліції – Естонії та Люксембургу – і закликали партнерів приєднатися до цієї важливої ініціативи.

Довідка: ІТ-коаліція — це спеціальна група держав у рамках Контактної групи з питань оборони України («формат Рамштайн») під керівництвом Естонії та Люксембургу, яка зосереджена на наданні підтримки Міністерству оборони України та Збройним Силам України у сфері ІТ, зв’язку та кібербезпеки. Наразі учасниками ініціативи є шість держав (Естонія, Люксембург, Бельгія, Данія, Латвія, Литва), ще одним членом невдовзі має стати Ісландія.ОСТАННІ НОВИНИ
Електронні рапорти та посвідчення захисника: Міноборони працює над онлайн-сервісами для військових

1 годину тому

Планування закупівель за стандартами НАТО: Міноборони підключило 200 військових частин до системи управління оборонними ресурсами SAP

3 години тому

Міноборони та Держлікслужба домовилися про співпрацю

4 години тому

Міністр оборони Рустем Умєров разом із Головнокомандувачем Олександром Сирським провели розмову з Міністром оборони США Ллойдом Остіном

8 годин тому

За добу російські окупанти втратили понад тисячу осіб, 13 танків і 70 броньовиків – Генштаб ЗСУ

8 годин тому

Швеція надає Україні найбільший від початку широкомасштабного вторгнення пакет військової допомоги

Вчора в 18:33

Міноборони закликає країни Контактної групи з питань оборони України вкласти 1,5 мільярда доларів у виробництво БПЛА

Вчора в 18:09