12 тисяч українських військових вже пройшли навчання за стандартами НАТО

16 листопада 2023, 13:00 | ID: 71150

Перший заступник Міністра оборони генерал-лейтенант Олександр Павлюк у рамках роботи в штаб-квартирі НАТО зустрівся з директором Програми DEEP Маріушем Солісом.

Програма DEEP є потужним інструментом, який вже понад 10 років допомагає Україні удосконалювати та підвищувати сумісність нашої освіти з Альянсом. Внаслідок співпраці у межах програми вже понад 12 тисяч українських військовослужбовців та викладачів пройшли підготовку та підвищення кваліфікації.

Йдеться про підготовку науково-педагогічних працівників, інструкторів та інших фахівців - як для викладання процедур планування та ухвалення рішень за стандартами НАТО (TLP, MDMP, OPP), так і в частині посилення мовних спроможностей.

Триває й підготовка військовослужбовців на курсах командирів та інструкторів сержантського складу.

“За сприяння програми DEEP розроблено низку базових документів щодо змін у вищій військовій освіті. Зокрема, Дорожня карта вдосконалення мовної підготовки у Збройних Силах України, а також Концепція трансформації системи військової освіти”, - розповів генерал-лейтенант Олександр Павлюк.

Під час зустрічі перший заступник Міністра висловив сподівання, що Програма DEEP також долучиться до реалізації розробленої цього року “Візії системи “патронажу” держав-членів НАТО над військовими навчальними закладами в системі Міністерства оборони України”.

Задача Візії - інтеграція системи військової освіти України в європейський військовий-освітній простір шляхом впровадження архітектури всеохоплюючого навчання.