Міноборони співпрацює з ЄС щодо моніторингу обліку зброї та військового майна, отриманого від країн Євросоюзу

15 листопада 2023, 13:44 | ID: 71140
Міноборони співпрацює з ЄС щодо моніторингу обліку зброї та військового майна, отриманого від країн Євросоюзу

Представники Міністерства оборони України зустрілися з делегацією моніторингової місії Європейського фонду миру (European Peace Facility). Сторони обговорили проведення експертами ЄС моніторингу обліку наданої допомоги від країн Євросоюзу (озброєння, військова техніка та військове майно).

Фахівці Міноборони поінформували іноземних колег про порядок обліку отриманого від країн ЄС майна та висловили готовність надати всебічну підтримку в організації його перевірки.

У свою чергу представники ЄС висловили задоволення відкритістю української сторони, готовністю до співпраці, а також зазначили, що така прозорість позитивно впливає на рішення країн ЄС продовжувати надавати військову допомогу Україні. Крім того, це дозволяє активно і змістовно протидіяти пропаганді та фейковим звинуваченням щодо “так званої незаконної передачі Україною зброї в треті руки”.

Сторони домовились продовжувати спільну роботу.

Довідково: загальний обсяг військової допомоги Україні від країн ЄС, з початку повномасштабної російської агресії, оцінюється орієнтовно у 27 млрд. євро, з них кошти надані в рамках EPF становлять 5,6 млрд. євро.