Рустем Умєров та Держсекретар з питань оборони Великої Британії обговорили подальше військове партнерство і допомогу Україні

28 вересня 2023, 11:58 | ID: 70792
Рустем Умєров та Держсекретар з питань оборони Великої Британії обговорили подальше військове партнерство і допомогу Україні Рустем Умєров та Держсекретар з питань оборони Великої Британії обговорили подальше військове партнерство і допомогу Україні Рустем Умєров та Держсекретар з питань оборони Великої Британії обговорили подальше військове партнерство і допомогу Україні Рустем Умєров та Держсекретар з питань оборони Великої Британії обговорили подальше військове партнерство і допомогу Україні

Міністр оборони України Рустем Умєров провів зустріч зі своїм візаві – Держсекретарем з питань оборони Великої Британії Грантом Шаппсом, який перебуває у Києві з робочим візитом.

Це вже друга зустріч пана Гранта Шаппса з Міністром оборони України з моменту його призначення на посаду, що свідчить про неабиякий інтерес британського гостя до України та її оборонного відомства.

У зустрічі також взяв участь давній друг України – начальник Штабу оборони Великої Британії адмірал Тоні Радакін.

Рустем Умєров подякував Гранту Шаппсу, уряду та народу Великої Британії за дієву підтримку України з першого дня повномасштабного вторгнення рф, наголосивши, що Велика Британія є справжнім другом України, а двосторонні відносини в оборонній сфері мають значний потенціал до розширення.

«Важливий візит до Києва мого колеги, Держсекретаря з питань оборони Великої Британії, Гранта Шаппса.
Подякував нашим британським друзям за непохитну підтримку України. Поінформував про поточну ситуацію на фронті та термінові потреби. Зосереджуємося на протиповітряній обороні, артилерії, системах боротьби з безпілотниками», - сказав Рустем Умєров.

Міністр оборони України поінформував британську делегацію про першочергові потреби Сил оборони України. Зокрема, про необхідність посилення спроможностей української протиповітряної оборони, потребу в артилерійських системах і засобах дальнього ураження для продовження деокупації українських територій.

Іноземних гостей ознайомили з поточною безпековою ситуацією в Україні, розповіли про наслідки постійних ракетних ударів та дронових атак з боку російської федерації по цивільних об’єктах та критичній інфраструктурі.

Сторони також детально обговорили перспективні напрями двостороннього співробітництва, зокрема реалізацію двосторонніх проєктів у найближчій перспективі і на майбутнє для посилення спроможностей Збройних Сил України.

Зокрема, у фокусі уваги була підготовка українських військовослужбовців під керівництвом британських інструкторів. В цьому контексті було обговорено питання навчання українських інструкторів за програмою “train the trainers”.

В рамках зустрічі також обговорено реалізацію спільних проєктів в галузі військово-технічного співробітництва, розвитку українського флоту, досягнення належного рівня оперативної сумісності між Збройними Силами України та їх союзниками з держав-членів НАТО.

Держсекретар з питань оборони Великої Британії висловив слова підтримки всьому українському народу та наголосив на продовженні всебічної та довготривалої допомоги нашій державі у боротьбі проти російської агресії.

«Ми продовжуємо схиляти голову перед мужністю та стійкістю українського народу. Британія стоятиме пліч-о-пліч з Україною і продовжуватиме надавати підтримку, доки вона не переможе», - сказав Грант Шаппс.