Міноборони виграло міжнародний арбітраж з іноземним постачальником на суму понад три мільйони євро

21 вересня 2023, 17:55 | ID: 70750
Міноборони виграло міжнародний арбітраж з іноземним постачальником на суму понад три мільйони євро

Міністерство оборони України виграло спір в міжнародному арбітражі на суму понад 3 мільйони євро за неякісні бронежилети для ЗС України.

Спір виник із зовнішньоекономічного договору поставки бронежилетів, укладеного з іноземним постачальником у 2022 році для забезпечення потреб Збройних Сил України.

Міноборони повністю виконало свої зобов’язання за договором та вчасно оплатило вартість товару. Однак постачальник декілька разів пропонував товар, який не відповідав умовам договору щодо якості та погодженому зразку.

Відповідно Міноборони відмовлялось від неякісного товару та заявило постачальнику вимогу про повернення вартості товару та оплату штрафних санкцій.

У березні 2023 року юридичною службою Міноборони подано позов до міжнародного арбітражу про стягнення вартості непоставленого товару, штрафних санкцій та відсотків річних.

За результатами розгляду спору, що тривав близько півроку, арбітражний трибунал ухвалив рішення про стягнення з іноземного постачальника на користь Міноборони повної вартості непоставленого товару, штрафних санкцій та відсотків річних, всього на суму більше 3 мільйонів євро, а також арбітражного збору.

Юридична служба оборонного відомства продовжує роботу із захисту прав та інтересів Міноборони.