Взаємосумісність України з НАТО: Андрій Шевченко обговорив з делегацією Альянсу Концептуальне бачення Дорожньої карти

08 вересня 2023, 12:00 | ID: 70651
Взаємосумісність України з НАТО: Андрій Шевченко обговорив з делегацією Альянсу Концептуальне бачення Дорожньої карти

Заступник Міністра оборони України з питань європейської інтеграції Андрій Шевченко зустрівся із Директором управління оборонного і безпекового співробітництва НАТО паном Пірсом Казалетом в рамках продовження консультацій з питань оборонного планування, у тому числі для обговорення проекту рамкового документа з розроблення та імплементації Дорожньої карти взаємосумісності з НАТО.

Андрій Шевченко висловив вдячність Пірсу Казалету, усій Організації Північноатлантичного Договору та державам-членам Альянсу за підтримку України у відсічі повномасштабного вторгнення російської федерації. Він наголосив, що у контексті рішення Вільнюського саміту НАТО щодо розширення політичної і практичної підтримки України розпочато спільно з Альянсом розроблення Концептуального бачення Дорожньої карти взаємосумісності з НАТО.

– Дорожня карта взаємосумісності з НАТО є саме тим «довгостроковим порядком денним», який нам належить розробити, узгодити, а потім реалізувати. Цей шлях є дуже амбітним і складним, але нам треба його вибудувати і пройти спільно з НАТО та державами-членами Альянсу, які будуть залучені. Це – і про досягнення взаємосумісності, і про побудову міцного захисту суверенітету та територіальної цілісності України в майбутньому. Очевидно, що окремі інституційні зміни, які увійдуть до Дорожньої карти, будуть впливати не лише на Сили оборони України, а й охоплюватимуть інші аспекти функціонування держави, – сказав Андрій Шевченко.

За підсумками реалізації документу Україна та ЗСУ мають досягнути тих спроможностей, які визначено як пріоритетні.

Також під час зустрічі приділено увагу питанню розроблення архітектури управління системою протиповітряної та протиракетної оборони, яке Україна ініціювала в рамках Комплексного пакету допомоги.

Представники іноземної делегації висловили свою підтримку ЗСУ та Українському народу.