Виступ Рустема Умєрова у Верховній Раді України під час призначення на посаду Міністра оборони

07 вересня 2023, 11:30 | ID: 70640
Виступ Рустема Умєрова у Верховній Раді України під час призначення на посаду Міністра оборони

Вдячний Президентові України Володимиру Зеленському за довіру. Для мене честь сьогодні бути представленим Президентом на посаду Міністра оборони України.

Дякую всім воїнам, які щодня героїчно вибивають окупантів з наших територій та наближають Перемогу. Дякую їхнім родинам, що є надійною підтримкою для них.

Це виклик. Заручившись вашою підтримкою, шановні депутати та члени уряду, я цей виклик приймаю та зроблю все можливе для перемоги України, щоб ми звільнили кожен сантиметр нашої країни.

Ця війна для мене почалась не в 22-му році і навіть не в 14-му. Для моєї родини та всього кримськотатарського народу війна з росією почалась кілька століть тому, коли москва вперше окупувала мій рідний Крим.

Я народився в депортації, дитиною пережив всі складності російського колоніалізму, який намагався зробити так, щоб корінний кримськотатарський народ почував себе чужим на своїй землі. У них не вийшло тоді і не вийде ніколи.

Головна мета сьогодні – перемогти у війні. З кожним днем військові витрати збільшуються, і ми повинні мати потужну стратегію як діяти в таких реаліях, щоб перемогти.

Понад 3 трильйони потрібно Україні щорічно. З них 1,6 трильйони – для сектору безпеки і оборони. Дохідна частина бюджету всього 1,4 трильйони. Тобто додатково потрібно додати 1,5 трильйона для продовження боротьби.

Понад 1 мільйон людей сьогодні в секторі безпеки і оборони, з них – понад 800 тисяч у Збройних Силах України. До початку повномасштабної війни ця цифра була 261 000. Оборонні витрати збільшились більше, ніж у 6 разів порівняно з 21-м роком, а на ЗСУ – майже у 10 разів.

Оборонний бюджет складає третину ВВП. Це гігантська для будь-якої економіки світу цифра. Лише до кінця цього року нам потрібно буде додатково 250 млрд гривень на грошове забезпечення. І ці витрати зростають щодня.

Міністерство оборони є ключовим органом формування стратегій і політик оборони.

Одним з перших кроків на посаді – аудит всіх напрямків, які сьогодні є в підпорядкуванні Міністерства оборони. Команда міністерства розробить концепцію трансформації оборонної системи України з новою стратегією національної безпеки та оборони України згідно з «Доктриною Перемоги» Президента України, відповідно до нових викликів, реалій та стандартів НАТО.

Досвід нашої армії, наших воїнів, наших інституцій – унікальний та безпрецедентний для розвитку нової світової архітектури безпеки. Сьогодні Україна не тільки впроваджує стандарти НАТО, а й бере участь у розробці нових стандартів спільно з нашими партнерами.

В основі принципів НАТО лежить свобода разом з демократією, правами людини, верховенством права. Місія НАТО – захист власних територій. За ці принципи та місію вже десятиріччя, щодня проливаючи кров, воюють наші українські воїни, українські люди.

Супротив однієї людини – це супротив всієї країни. За кожним нашим воїном стоїть 42 мільйони українців. І ми, як Міністерство, зробимо все для захисту і забезпечення всіх наших людей. Тих, хто, на жаль, тимчасово в полоні, обов'язково повернемо. Дітей військовополонених, політв'язнів, цивільних. Повернемо нормальне та гідне життя в українські міста, які, на жаль, тимчасово окуповані. Ми знаємо, що люди там чекають на нас, бо це наші люди і наші території.

Саме наші люди, їхнє життя та гідність є нашим пріоритетом та найвищою цінністю. Робота Міністерства оборони України – забезпечити повагу до гідності воїна у всіх взаємодіях з державою. Як результат – маємо дати більше сили нашим воїнам. Озброєння, фокус на нарощування можливостей та стратегічне завчасне планування потреб.

Серед важливих стратегічних завдань маємо підвищити оборонні спроможності українського виробника. Все, що можливо виробляти в Україні, маємо виробляти в Україні. Як Міністерство, зі свого боку, забезпечимо максимально можливими контрактами наших українських виробників. У першу чергу це питання української незалежності та безпеки.

Серед операційних першочергових завдань починаємо активну підготовку необхідної інфраструктури до повноцінної експлуатації F-16.

Щодо забезпечення та контрактів. Український воїн має бути забезпечений всім необхідним від держави: озброєння, військова техніка, форма, спорядження, засоби індивідуального захисту, харчування. Для цього маємо налагодити систему завчасного планування та прогнозування потреб. Діджиталізувати всі процеси.

Маємо запровадити практику формування стратегічних запасів, щоб у разі виникнення нагальних потреб, ми змогли оперативно відреагувати.

Медицина! Маємо трансформувати систему, в яку потрапляє воїн, особливо поранений. «ВЛК» – ця абревіатура в сьогоднішньому розумінні має залишитися в минулому. Завдання: цифровізувати всі процеси, запустити єдиний реєстр призовників, який унеможливить будь-які корупційні ризики. Прифронтова медицина. Шлях пораненого з поля бою до надання медичної допомоги має працювати так, щоб кожен солдат вчасно отримав допомогу. Наше завдання – забезпечити необхідними броньованими медичними машинами для евакуації, налагодити процес своєчасного інформування стабілізаційних пунктів. Наше завдання – забезпечити необхідним, налагодити процес.

Навчання! Маємо повністю змінити філософію та підходи до військової підготовки. Наше завдання – впровадити базову загальну військову підготовку – систему підготовки громадян ще до моменту їхньої мобілізації, реформувати систему військової підготовки з урахуванням отриманого досвіду в бойових діях, розгорнути рекрутингові центри зі створенням цільових програм.

Діджитал! Все, що можна оцифрувати, маємо оцифрувати. Вся інформація про воїна має бути в Digital: електронний військовий квиток, цифровізація ВЛК та шпиталів, електронний журнал, звіт для військових. Питання кібербезпеки – окремий пріоритет роботи. Військові не мають витрачати свій час на заповнення стосів непотрібних паперів. Наприклад, від військових чув, що кожен ротний щодня заповнює в середньому 11-16 журналів та іншої документації. Це неприпустимо для воюючої країни.

Справедливість! Маємо створити дієву та ефективну систему військової юстиції, військової поліції, військової прокуратури, військових судів.

Боротьба з корупцією! Нуль толерантності та нуль терпимості до корупції. Кожна вкрадена гривня коштує життя та безпеки наших воїнів. У моїй філософії корупціонери прирівнюються до терористів, а з терористами жодних перемовин не ведуть. Наш план – максимально унеможливити корупційні прояви. Маємо повноцінно запустити агенції із закупівель. Це питання честі.

Міжнародна взаємодія! Маємо ще більш посилено працювати з міжнародною коаліцією над тим, щоб оперативніше завезти в Україну важке озброєння, необхідне нашим воїнам. Головне завдання – від домовленості на вищому політичному рівні з партнерами до доставки озброєння на поле бою у найстисліші строки.

ФОТО ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ.ОСТАННІ НОВИНИ
Генеральний секретар НАТО з робочим візитом прибув до Києва

1 годину тому

Рустем Умєров та Держсекретар з питань оборони Великої Британії обговорили подальше військове партнерство і допомогу Україні

6 годин тому

Президент зустрівся з державним секретарем Великої Британії з питань оборони

Сьогодні у 08:25

Загальні втрати російських загарбників становлять 277,3 тис. осіб, знищено понад 8800 одиниць автотехніки та автоцистерн ворога ‒ Генеральний штаб ЗСУ

Сьогодні у 08:00

Нашим воїнам потрібно більше інструментів, щоб знищувати російські ракети, ударні дрони та авіацію – звернення Президента України

Вчора в 22:30

Всесвітній банк, Армія дронів, Український ветеранський фонд — в Міноборони призначили нових заступників

Вчора в 19:05

Від початку широкомасштабної війни проти України росія втратила уже майже 277 тис. осіб, знищено 534 засобів ППО ворога – Генштаб ЗСУ

Вчора в 08:00