Привітання Міністра оборони України з Днем знань та початком нового навчального року

01 вересня 2023, 08:55 | ID: 70588

Шановні курсанти, студенти, слухачі, ліцеїсти та увесь науково-педагогічний склад закладів освіти системи Міністерства оборони України!

Вітаю Вас з Днем знань та початком нового навчального року, який ми уже вдруге розпочинаємо в умовах широкомасштабної агресії російської федерації.

Загарбник не полишає намірів знищити нас, українців, як націю, прагнучи позбавити найголовнішого – майбутнього. Ворог добре усвідомлює, що основи ідентичності кожної нації закладаються саме через освітній процес.
Війна – це виклик, який з гідністю прийняли усі, хто залучений до підготовки висококваліфікованих і мотивованих військових фахівців. Від педагогічної майстерності, знань і життєвого досвіду науково-педагогічного складу, бажання та консолідованих зусиль молодого покоління військових фахівців, які здобувають нові знання, уміння та навички у військовій сфері, залежить нині готовність сил оборони до відбиття ударів противника, їх здатність перемагати російського агресора.

Безсумнівно, військова освіта і підготовка є нагальною потребою української армії. Створення резерву воїнів-професіоналів з належним багажем знань, свідомих командирів-лідерів і патріотів, які миттєво приймають рішення – наша з вами спільна незмінна мета.

Повномасштабна російська збройна агресія засвідчила, наскільки у професійному сенсі виросло українське військо завдяки зміні мілітарної культури, підходів до організації освітнього процесу за європейськими та євроатлантичними стандартами. Наші Збройні Сили сформувалися як людиноцентрична професійна армія, котра дорожить своїми воїнами, і, щонайважливіше, – постійно вчиться. І саме це є особливо цінною перевагою, яку ми маємо використовувати у своїй професійній діяльності.

Попереду в нас важкий шлях до омріяної Перемоги. Його ми здолаємо разом. Впевнений, нашим освітянам до снаги реалізувати у повній мірі все можливе, щоб військова освіта, отримана у вищих військових навчальних закладах, військових навчальних підрозділах закладів вищої освіти, закладах фахової передвищої військової освіти, військових ліцеях була не тільки престижною, але й якісною. Переконаний, що досягнення наших освітян та здобувачів військової освіти посилять нашу військову міць у складний для України час відстоювання власного суверенітету.

Бажаю вдалого початку нового навчального року, нових звершень у професійній царині, міцного здоров’я, упевненості, віри у справедливість та нашу Перемогу!

Разом переможемо!
Слава Україні!