Прискорення процесу ремонту та модернізації ОВТ: Уряд прийняв розроблену Міноборони постанову

01 вересня 2023, 19:15 | ID: 70592
Прискорення процесу ремонту та модернізації ОВТ: Уряд прийняв розроблену Міноборони постанову

1 вересня 2023 року Кабінет Міністрів України підтримав розроблений Міноборони проект Постанови про внесення змін до Постанови Кабміну від 25 лютого 2015 року №345. Ці зміни спрямовані на створення належних умов для забезпечення Сил безпеки та оборони товарами оборонного призначення.

Діючою Постановою було затверджено Порядок постачання озброєння, військової і спеціальної техніки та боєприпасів під час особливого періоду, введення надзвичайного стану, проведення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії та у період проведення антитерористичної операції. Водночас згаданий Порядок не передбачав положення про особливості прийняття на озброєння (постачання) складових частин озброєння, військової і спеціальної техніки в умовах воєнного стану.

Разом з тим в умовах воєнного стану постачання складових частин ОВТ для ремонту і модернізації озброєння, військової та спеціальної техніки є нагально необхідним. Тому з метою вдосконалення існуючого Порядку та реагуючи на сучасні виклики і загрози, що постали перед Україною через вторгнення російського агресора, Міноборони розробило відповідний проект змін до Постанови .

Тепер завдяки зміні в постанові терміну “військова техніка” на термін “товари оборонного призначення”, який у тому числі включає складові частини військової техніки, озброєння та боєприпасів, будуть створені правові підстави для прийняття на озброєння та подальшого постачання, у тому числі складових військової техніки, озброєння та боєприпасів, нагально необхідних для здійснення ремонту та модернізації озброєння, військової і спецтехніки в умовах воєнного стану.

Міністерство оборони продовжує впроваджувати системні реформи у сфері військово-технічної політики, спрямовані, зокрема, на вдосконалення механізмів прийняття на озброєння та постачання озброєння та військової техніки.