Чергові зразки іноземної зброї прийняті на озброєння ЗСУ — наказ Міністра оборони

30 серпня 2023, 20:10 | ID: 70572
Чергові зразки іноземної зброї прийняті на озброєння ЗСУ — наказ Міністра оборони

Наказом Міністра оборони України Олексія Резнікова від 28 серпня на озброєння Збройних Сил України прийняті чергові зразки іноземного озброєння. Цього разу йдеться про артилерійські системи і міномети іноземного виробництва.
Зокрема:
152 мм самохідну гармату-гаубицю VZ.77 “DANA”
155 мм самохідну гармату “Zuzana-2”
155 мм саморухому гаубицю TRF1
105 мм гаубицю M101
120 мм міномет M/41D
82 мм міномет EM-82
82 мм міномет Warrior 82

“Це надзвичайний прорив в системі забезпечення ЗСУ. Така практика вже апробована, і ми її використовуємо для швидкого і ритмічного прийняття наданого Україні іноземного ОВТ на озброєння Збройних Сил України.
Під час війни у нас немає зволікань. Процедура достатньо проста, де ключовим чинником є наявність коду НАТО для того чи іншого озброєння, що надходить в рамках міжнародної технічної допомоги.
Оскільки переважна більшість наданого ОВТ уже кодифіковано в Альянсі, то в Україні воно береться на озброєння наказами Міністерства оборони України.
Використовуючи цей механізм ми швидко, без зволікань, уникаючи бюрократичної тяганини, проходимо етапи циркуляції паперів і приймаємо ОВТ на озброєння. Така практика у повній мірі задовольняє потреби ЗСУ і відповідає підходам наших партнерів», – наголосив Міністр оборони України Олексій Резніков.

Всього з 24 лютого 2022 року прийнято на озброєння і допущено до експлуатації у ЗСУ 246 зразків озброєння та військової техніки. Це у сотні разів більше ніж у будь-який рік з моменту незалежності України.
В їх числі також допущено до експлуатації і 32 зразки безпілотних авіаційних комплексів.

Функцію забезпечення Збройних Сил України зразками вищезазначеного озброєння покладено на Центральне управління забезпечення наземними системами озброєння Командування Сил логістики ЗСУ.