Я категорично проти відновлення декларування для військовослужбовців на період воєнного стану — Олексій Резніков

29 серпня 2023, 15:15 | ID: 70559
Я категорично проти відновлення декларування для військовослужбовців на період воєнного стану — Олексій Резніков

Міністр оборони України Олексій Резніков під час зустрічі з представниками медіа висловив свою думку щодо відновлення декларування військовослужбовців Сил оборони України.

Олексій Резніков зазначив, що підтримує відновлення декларування для представників влади, якщо тільки вони або їхні родичі не знаходяться в зонах ведення бойових дій або на тимчасово окупованих територіях. Адже це буде наражати їх на ризики.

— Я категорично проти відновлення декларування на період воєнного часу військовослужбовців, тим паче членів їх родин. Я вважаю, що це наражає їх на небезпеку. Доступ до реєстрів, навіть якщо вони закриті, може бути у ворога. А це означає, що кожен офіцер, солдат, сержант, матрос, адмірал стає предметом уваги з усіми деталями: місцезнаходження його майна, родини тощо, — розповів Міністр оборони України.

За словами Олексія Резнікова, в Україні потрібно розвивати культуру доброчесності і право добровільно подавати декларацію при закритих реєстрах.

“Одним з принципів державної служби є принцип доброчесності. Наприклад, я маю право не подавати декларацію у зв’язку із законом про воєнний стан, як, до речі, й народні депутати. Проте, демонструючи доброчесність Міністра оборони України, навіть під час війни подав декларацію за 2021 рік. Подав декларацію і за 2022 рік. Мені нема чого приховувати. Що стосується цивільних співробітників, то звісно вони будуть заповнювати, і я, як Міністр оборони, своїм прикладом добровільно демонструю доброчесність і подаю декларацію. При цьому я сумніваюся, що у військового, який несе службу, наразі знайдеться час на ретельне заповнення декларації, а до цього ще й на збір усіх необхідних довідок”, - сказав Олексій Резніков.

Він наголосив, що Міноборони чітко відповіло на запит Антикорупційного комітету Верховної Ради, що проти декларування військовослужбовцями і розкриття їх реєстрів, адже це наражає на ризик їх та членів їхніх родин.

“Мало того, цей законопроект суперечить принципам та приписам Меморандуму про економічну та фінансову політику між Україною та МВФ, який був підписаний 24 березня 2023 року, якраз у частині відновлення декларування для військовослужбовця. Пунктом 56 цього Меморандуму передбачено, що буде ухвалений закон, який відновить зобов’язання державних службовців безпосередньо не залучених до мобілізаційних та військових зусиль подавати та розкривати декларації про активи під час воєнного стану. А сьогодні у нас немає поняття «тил» — у нас військові несуть службу як на лінії фронту, так і на пунктах керування, так само на точках ППО, що захищають наше небо, також є військовослужбовці, які займаються створенням нових бригад, навчанням, підготовкою, обслуговуванням техніки, її ремонтом, відновленням та багато іншого. І все це військовослужбовці”, - наголосив Міністр.