«F-16 – потужний крок. Неможливо переоцінити важливість цього рішення Уряду Нідерландів»: Олексій Резніков зустрівся з Міністром оборони Нідерландів Кайсою Оллонгрен

22 серпня 2023, 20:00 | ID: 70501
«F-16 – потужний крок. Неможливо переоцінити важливість цього рішення Уряду Нідерландів»: Олексій Резніков зустрівся з Міністром оборони Нідерландів Кайсою Оллонгрен «F-16 – потужний крок. Неможливо переоцінити важливість цього рішення Уряду Нідерландів»: Олексій Резніков зустрівся з Міністром оборони Нідерландів Кайсою Оллонгрен «F-16 – потужний крок. Неможливо переоцінити важливість цього рішення Уряду Нідерландів»: Олексій Резніков зустрівся з Міністром оборони Нідерландів Кайсою Оллонгрен «F-16 – потужний крок. Неможливо переоцінити важливість цього рішення Уряду Нідерландів»: Олексій Резніков зустрівся з Міністром оборони Нідерландів Кайсою Оллонгрен

Міністр оборони Олексій Резніков у Києві провів зустріч зі своєю колегою та великим другом України - Міністром оборони Королівства Нідерланди Кайсою Оллонгрен, яка з робочим візитом відвідала нашу державу.

Під час зустрічі обговорено питання консолідації зусиль у забезпеченні відсічі збройної агресії рф та реалізацію двосторонніх проєктів для посилення спроможностей Збройних Сил України.

Олексій Резніков подякував Уряду, парламенту, всьому народу Королівства Нідерланди й особисто Кайсі Оллонгрен за всеосяжну підтримку й допомогу у відстоюванні суверенітету і територіальної цілісності України в міжнародно визнаних кордонах.

«Це вже третій з 24 лютого 2022 року візит пані Кайси Оллонгрен до України і це сильний сигнал усім нашим захисникам, що на міжнародній арені у нас є такий потужний друг. Хочу подякувати усьому народу Королівства Нідерланди, парламенту, Уряду за неосяжний обсяг підтримки, яку ми маємо з моменту, як росія перетнула державний кордон України з відкритою агресією. З такою підтримкою наших партнерів ми точно переможемо, перемога буде наша», - зазначив Олексій Резніков.

Міністр оборони України відзначив важливість рішення Уряду Королівства Нідерланди приєднатися до спільної декларації G7 щодо надання дострокових безпекових гарантій Україні.

«Неможливо переоцінити важливість рішення Уряду Нідерландів започаткувати «літакову коаліцію» спочатку для навчання наших пілотів, інженерів та техніків, а врешті решт, після завершення цього навчання, передати нам бойові літаки F-16. Саме завдяки ініціативі Нідерландів разом з Королівством Данія, ініціативі пані Кайси Оллонгрен, була створена «літакова коаліція». Хочу всім нагадати, що для нас пріоритетом номер один залишається протиповітряна оборона для того, щоб наші діти ходили в школи й університети і було мирне небо над Україною. Тому рішення про F-16 – це потужне рішення, яке зробить ще сильнішою нашу протиповітряну оборону», — наголосив глава Міноборони.

Олексій Резніков зауважив, що в рамках зустрічей Контактної групи з питань оборони України (так званого «клубу Рамштайн») народжувалося багато коаліцій в інтересах України. І всі вагомі - за участі Королівства Нідерланди.

«Я просто нагадаю: це 155-мм артилерія та боєприпаси до неї, це броньовані машини різних типів, це танки, це ППО, це навчання наших воїнів і навіть молода «морська коаліція». На сьогоднішній день немає жодного сумніву, що коаліція європейських, євроатлантичних країн буде мати розвиток, і Україна буде повноцінним членом ЄС на НАТО. І ми точно бачимо і відчуваємо, що народ Королівства Нідерланди підтримує Україну і ми будемо разом жити у мирній і безпечній Європі», - наголосив Міністр оборони України.

Кайса Оллонгрен висловила своє захоплення і повагу до українських захисників, усього українського народу та запевнила, що Королівство Нідерланди залишатиметься вірним партнером України й надаватиме нашій державі всіляку підтримку.

«Я відчуваю захоплення і повагу до усього народу України, керівництва, військовослужбовців, усієї української держави, яка стоїть за свою свободу та суверенітет, більш того, за наші спільні європейські цінності проти агресії російської федерації. Нідерланди залишаються цілком відданими підтримці України у її боротьбі за цілісність та суверенність. Останніх півтора року ми вас підтримуємо у тому, що ви робите. Ми робимо дуже великий внесок у всі проєкти, які працюють на користь України. Нашою державою вже було виділено близько 2 млрд євро на різні види допомоги: матеріально-технічну, озброєння, обладнання, ми надавали й мости, і вантажні автомобілі, різного виду транспортні засоби, боєприпаси, медичне обладнання. Зараз, як я знаю, ви стикаєтесь з проблемою замінування територій з надзвичайно великою щільністю. Ми вже допомагаємо зі спеціальним обладнанням для розмінування і намагатимемося цю допомогу розширювати в подальшому. Є рішення, щоб надати близько тисячі переносних зарядів для дистанційного розмінування, які можуть проробляти проходи у інженерних загородженнях», - зазначила Кайса Оллонгрен.

Вона також наголосила, що Нідерланди й надалі працюватимуть над подальшим закриттям всіх потреб України, зокрема в засобах ППО нашої держави, що є критично важливою складовою для збереження життів українців та інфраструктури держави.

«Ми були дуже раді оголосити про черговий крок про посилення ППО, а саме передачі винищувачів F-16. Ми вже погодили програми підготовки для українських пілотів. Плануємо розпочинати навчання у центрі підготовки в Румунії, маємо доступні для підготовки F-16. Безумовно, ми розуміємо, що підготовка передбачає подальшу передачу, і як тільки буде така можливість, все буде доведено до завершення. Ми всі вже прекрасно знаємо, наскільки швидко вчаться українські військові, немає сумнівів у тому, що підготовка пройде, але також потрібно буде це все інтегрувати і в систему забезпечення, і в систему ЗСУ, зокрема Повітряних Сил. Це не лише питання підготовки, але й питання спроможностей та технічного забезпечення. Але ми вже над цим працюємо. Ми взяли на себе зобов’язання, настільки швидко, наскільки це буде можливо, все буде зроблено», - наголосила Кайса Оллонгрен.

Міністр оборони Нідерландів подякувала Олексію Резнікову за невтомні зусилля у заохоченні іноземних партнерів робити навіть більше, ніж вони роблять зараз. Зокрема, висловила вдячність за прозорість та чіткість у формуванні потреб України та креативні підходи до процесу пошуку рішень.ОСТАННІ НОВИНИ
Генеральний секретар НАТО з робочим візитом прибув до Києва

1 годину тому

Рустем Умєров та Держсекретар з питань оборони Великої Британії обговорили подальше військове партнерство і допомогу Україні

6 годин тому

Президент зустрівся з державним секретарем Великої Британії з питань оборони

Сьогодні у 08:25

Загальні втрати російських загарбників становлять 277,3 тис. осіб, знищено понад 8800 одиниць автотехніки та автоцистерн ворога ‒ Генеральний штаб ЗСУ

Сьогодні у 08:00

Нашим воїнам потрібно більше інструментів, щоб знищувати російські ракети, ударні дрони та авіацію – звернення Президента України

Вчора в 22:30

Всесвітній банк, Армія дронів, Український ветеранський фонд — в Міноборони призначили нових заступників

Вчора в 19:05

Від початку широкомасштабної війни проти України росія втратила уже майже 277 тис. осіб, знищено 534 засобів ППО ворога – Генштаб ЗСУ

Вчора в 08:00