Бронежилети для військовослужбовиць: переходимо до технічної реалізації завдання, - Олексій Резніков

15 липня 2023, 14:45 | ID: 70221
Бронежилети для військовослужбовиць: переходимо до технічної реалізації завдання, - Олексій Резніков

Як повідомив Міністр оборони України, відомство співпрацює з виробниками, які пропонують виготовлення індивідуальних засобів захисту для українських військовослужбовиць.

«Один виробник вже надав перші зразки жіночих бронежилетів, наразі триває їх вивчення на відповідність технічній специфікації. Вони пройдуть попередню оцінку й дослідне носіння, в процесі якого виробник матиме змогу усунути, за наявності, виявлені недоліки. За результатами випробувань Центральне управління розвитку супроводження матеріального забезпечення ЗСУ отримає заключний акт від військової частини, у якій тестували індивідуальні засоби захисту, після чого виробників поінформують про отримані результати. Отримавши зворотний зв'язок від оборонного відомства, виробники проведуть лабораторні випробування, які повинні підтвердити якість зразків та надати до Міноборони відповідний пакет документів (оригінали протоколів лабораторних випробувань та іншу супровідну документацію, відповідно до визначених Технічними специфікаціями Міноборони України вимог). За цим слідуватиме погодження зразків моделей із заінтересованими структурними підрозділами Міноборони та ГШ ЗСУ і їх затвердження як зразків-еталонів. Зразки-еталони виготовляються відповідно до вимог технічної специфікації Міноборони та з матеріалів, які перевірені у випробувальних лабораторіях, акредитованих на технічну компетентність та незалежність. У разі позитивних результатів випробувань дослідної партії один предмет, який був відібраний з дослідної партії предметів до початку їх випробувань та відповідає вимогам ТС, Міноборони дозволяється затверджувати у якості зразків-еталонів. З дати затвердження технічної специфікації Міноборони та затвердження зразків-еталонів бронежилети вважатимуться прийнятими на забезпечення у ЗСУ. І тоді наші жінки-військовослужбовці матимуть можливість отримати засоби індивідуального захисту відповідно до своїх антропометричних даних, - зазначив Олексій Резніков.

За словами Міністра оборони, якість засобів індивідуального захисту є надзвичайно важливою, адже «чим якісніші зразки екіпірування, тим більші шанси на збереження здоровʼя і життя наших захисників та захисниць».

Олексій Резніков також нагадав про позитивні зрушення в напрямку розробки однострою та білизни для військовослужбовиць. Нещодавно завершились військові (дослідні) випробування костюма літнього польового для військовослужбовців-жінок в одній із військових частин ЗСУ. Наразі затверджуються нормативно-технічна документація та зразки-еталони предметів даного виду речового майна.ОСТАННІ НОВИНИ