Найкраще озброєння для найкращої армії у світі: у Міноборони розпочинає діяти Акселератор інноваційного розвитку

09 червня 2023, 15:25 | ID: 69980
Найкраще озброєння для найкращої армії у світі: у Міноборони розпочинає діяти Акселератор інноваційного розвитку

У Міністерстві оборони України створено Акселератор інноваційного розвитку - постійно діючий консультативно-дорадчий орган, покликаний організовувати та реалізовувати проєкти за напрямом науково-технічної діяльності відомства.

Наказ про утворення Акселератора підписав Міністр оборони України Олексій Резніков. Цим же документом очільник оборонного відомства затвердив склад консультативно-дорадчого органу.

Новоутворена структура впроваджуватиме і реалізовуватиме стратегії, програми, проєкти і процеси, «прискорюватиме» розвиток інноваційних спроможностей підрозділів Міноборони та Збройних Сил України. Крім того, Акселератор стане майданчиком пошуку сучасних нових зразків озброєння і військової техніки, інформаційно-комунікаційних технологій. Також, одним із напрямів його діяльності передбачено удосконалення механізмів забезпечення товарами, роботами, послугами оборонного призначення. Акселератор насамперед спрямований на українських виробників і розробників.

– Міністерство оборони тепер – не просто споживач продукції, а партнер у розробці, виготовленні і постачанні найкращої техніки і озброєння для найкращої армії у світі – Збройних Сил України. Інституційно стаємо більш відкритими не тільки для розробників ОВТ, але й для підприємств, фахівців, інвесторів, які бажають співпрацювати з Міноборони України. Ті, хто має ідеї та напрацювання, у кого вже є готова продукція, але вони не знають «в які двері постукати», – для них Акселератор стане «єдиним вікном входу» до Міноборони. Акселератор має свою вебплатформу – інформаційний ресурс, який забезпечує його діяльність. Де-факто, команда вже працювала певний час, показала гарний результат і ми закріпили цю діяльність нормативно де-юре. Разом з українськими виробниками відбиваємо російську агресію сьогодні, і будуємо українське військо «завтрашнього» зразка, – прокоментував Олексій Резніков.

За словами Міністра, організаційно Акселератор Міноборони – це сучасні управлінські методи та ІТ-рішення. Він прискорюватиме роботу з опрацюванням заявок від розробників технічних новацій, їхню оцінку та подальше просування на шляху допуску до експлуатації.

— Процес прийняття рішення, зокрема, про допуск нового зразка до експлуатації триватиме не більше 45 днів. Раніше цей термін міг складати до 2-х років. За ці півтора місяця здійснюється перевірка документів проєкту та технічної документації, а також оцінюються результати попередніх випробувань та експертизи. У разі позитивних висновків проводиться кодифікація зразка озброєння або техніки в реєстрі України та НАТО (за необхідності) і наказом Міністерства він допускається до експлуатації, – уточнив Олексій Резніков.

Склад консультативно-дорадчого органу налічує 13 осіб. Очолить його заступник Міністра оборони України Володимир Гаврилов. Роботу координуватиме Сергій Лобойко, державний експерт Директорату політик цифровізації, цифрового розвитку, цифрових трансформацій і кібербезпеки у сфері оборони Міністерства оборони України.

Акселератор інноваційного розвитку Міноборони запрошує до співпраці розробників ОВТ, які мають зразки високого рівня технологічної готовності.

Найбільш актуальними для Збройних Сил сьогодні, зокрема, є безпілотні системи, системи зв’язку, розвідки та аналітики зібраних даних. Також необхідні технічні новації у напрямку модернізації та підвищення ефективності боєприпасів та зразків ОВТ, зброї за новими принципами дії.

Запропонувати свої інноваційні проєкти Міністерству оборони України можуть як фізичні особи, так і підприємства приватної чи державної форми власності.

Охочі долучитися до команди Акселератора інноваційного розвитку Міністерства оборони України мають заповнити відповідну анкету: https://docs.google.com/forms/d/1-9nKQCCeLAzFx6qUgA9sOreGJ0w0CrqxgyhSm22rN-8/editОСТАННІ НОВИНИ
Рустем Умєров провів телефонну розмову з Міністром національної оборони Польщі Маріушем Блащаком

3 години тому

Наших українських дій проти держави-терориста буде більше – звернення Президента Володимира Зеленського

5 годин тому

Українські захисники за добу ліквідували 400 окупантів, знищили 39 артсистем і 19 ББМ - Генштаб ЗСУ

Вчора в 08:20

Найкраще – щоб ми могли виробляти передові зразки зброї, щоб гарантувати безпеку Україні, і ми будемо виробляти – звернення Президента

25 вересня 2023, 22:00

Засоби індивідуального захисту: сучасні та високоякісні шоломи, які поставлені на забезпечення в ЗСУ

25 вересня 2023, 11:18

Українські захисники за добу ліквідували 420 окупантів, знищили 27 артсистем і 13 ББМ - Генштаб ЗСУ

25 вересня 2023, 08:38

Тиждень був дуже продуктивний, маємо багато хороших оборонних та інших рішень – звернення Президента України

24 вересня 2023, 21:10