Україна звернулася до Швеції із запитом про оцінку спроможностей винищувачів «Gripen» - Міністр оборони Швеції Пол Йонсон

25 травня 2023, 20:30 | ID: 69897
Україна звернулася до Швеції із запитом про оцінку спроможностей винищувачів «Gripen» - Міністр оборони Швеції Пол Йонсон

Міністр оборони Королівства Швеція Пол Йонсон під час брифінгу у Києві повідомив, що Швеція працює над запитом України щодо оцінки спроможностей винищувачів «Gripen».

- Важливо сказати, що цей процес вже запущений і тестування відбувається у різних форматах. Воно стосується усіх систем, які встановлені на винищувачі. Це може здійснюватись шляхом використання імітаційного обладнання, і я вважаю, що такий алгоритм у майбутньому може бути застосований до винищувачів F-16 для їхнього тестування. Незважаючи на те, що росія, яка теж є нашим сусідом, ослабла у своїй наземній складовій, її повітряна складова не особливо постраждала. Для нас досить проблематичним буде передача наших власних винищувачів «Gripen», але ми не виключаємо розгляду цього питання у майбутньому, - підкреслив Пол Йонсон.  

Він акцентував на важливості ініціативи Польщі та Словаччини щодо передачі Україні літаків Міг-29 та висловив сподівання на створення у підтримку нашої держави «коаліції F-16».

- Швеція нині співголовує у Європейському Союзі й підтримка України є одним із наших ключових пріоритетів. Нещодавно я повернувся із зустрічі міністрів оборони країн-членів ЄС, яка відбулася у Брюсселі, і радий вам повідомити: ми рухаємося в напрямку даних нами зобов'язань щодо придбання 1 млн артилерійських боєприпасів для забезпечення потреб України. Ми продовжимо підтримувати Україну будь-якими можливими шляхами. Зауважу, що ця підтримка надається і у просуванні статусу кандидата для України на шляху до  євроатлантичних інституцій, - наголосив міністр оборони Королівства Швеція.