Олексій Резніков зустрівся з урядовцями Швеції: Міністром оборони та Міністром цивільної оборони

25 травня 2023, 19:00 | ID: 69895
Олексій Резніков зустрівся з урядовцями Швеції: Міністром оборони та Міністром цивільної оборони

Міністр оборони України Олексій Резніков зустрівся з Міністром оборони Королівства Швеція Полом Йонсоном та Міністром цивільної оборони Королівства Швеція Карлом-Оскаром Боліном в рамках робочого візиту шведських посадовців до Києва.

Олексій Резніков подякував Королівству Швеція за надану Україні допомогу для ефективного відбиття збройної агресії росії, політичну й практичну підтримку із розвитку боєздатності українського війська, а також рішучу солідарність Швеції у цей складний для нашої держави час.

- Я хочу подякувати народу, Уряду та Парламенту Швеції за те, що ви робите з початку вторгнення рф в Україну і продовжуєте робити для нас. Нагадаю усім, що шведське озброєння, зокрема, NLAW, «Carl Gustaf», дають перевагу ЗСУ на полі бою, - сказав Олексій Резніков.  

Під час зустрічі обговорювались важливі безпекові питання, зокрема, двосторонні проєкти для посилення спроможностей ЗСУ та очікування від майбутнього Саміту НАТО.

- Наші оцінки з паном Полом Йонсоном цілком збігаються: агресивна політика кремля призвела до того, що дві країни - Фінляндія і Швеція, які стільки років залишалися нейтральними, отримали повноправне і законне бажання стати членами НАТО. Тому для мене абсолютно очевидними стають перспективи того, що Балтійське море скоро стане «внутрішнім морем НАТО». Що стане хорошим претекстом для того, щоб трошки пізніше Чорне море теж стало «внутрішнім морем НАТО». Але для цього вже Україні потрібно приєднатися до Альянсу, - зауважив Олексій Резніков.  

Міністр оборони Королівства Швеція Пол Йонсон наголосив, що Швеція стоятиме пліч-о-пліч з Україною стільки, скільки це буде потрібно.

- Мета нашого візиту не лише, щоб оцінити та зрозуміти потреби української сторони на найближчий період, але й усвідомити, яким чином наша допомога розвиватиметься в майбутньому. Ми маємо розуміння ваших оперативних потреб. Безумовно, ми продовжуватимемо підтримку України настільки довго, наскільки це буде потрібно, - зазначив Пол Йонсен.

У свою чергу, Міністр цивільної оборони Королівства Швеція Карл-Оскар Болін відзначив, що Україна є взірцем для Європи та усього світу у боротьбі за власну незалежність.

- Україна показала Європі та всьому світу надзвичайні зусилля, які вона доклала для оборони своєї держави, продемонструвала надзвичайну консолідацію суспільства. На мою думку, решта світу повинна винести урок зі всіх подій, які відбулися в Україні, - сказав Карл-Оскар Болін.

Представники делегації Королівства Швеція вшанували пам’ять полеглих українських воїнів, оглянули на Михайлівській площі знищені російські танки й бронетехніку та відвідали постраждалі від російської армії міста Київщини.ОСТАННІ НОВИНИ
Президент України зустрівся з міністром оборони Словаччини

Сьогодні у 11:00

Арсенал вільного світу: підсумки Першого Міжнародного Форуму Оборонних Індустрій

Сьогодні у 10:00

Ми закладаємо основу арсеналу вільного світу – виступ Президента України на першому Міжнародному форумі оборонних індустрій

Сьогодні у 09:20

Від початку широкомасштабної війни проти України росія втратила уже 278,1 тис. осіб, знищено більше 5000 БПЛА ворога – Генштаб ЗСУ

Сьогодні у 08:00

Не лише завдяки силі нашої зброї, а й силі нашого духу та людяності в Україні ніколи не пануватиме зло – звернення Президента Володимира Зеленського

Вчора в 18:45

За добу Сили оборони збили 34 БПЛА, знищили 34 артилерійських системи та 8 танків ворога: загальні втрати рф становлять 277,6 тис. осіб – Генштаб ЗСУ

Вчора в 08:00

Робитимемо все, щоб гарантувати убезпечення України та всієї Європи від російського радіаційного шантажу – звернення Президента Володимира Зеленського

28 вересня 2023, 21:45