Міноборони презентувало представникам Американської торговельної палати проєкти відомства у сфері ІТ-технологій і цифровізації

11 травня 2023, 10:15 | ID: 69813
Міноборони презентувало представникам Американської торговельної палати проєкти відомства у сфері ІТ-технологій і цифровізації

У Міноборони пройшла зустріч з представниками Американської торговельної палати в Україні, під час якої радниця Міністра оборони з питань логістики і ІТ Оксана Ферчук презентувала учасникам поточні проєкти Міноборони у сфері ІТ технологій і цифровізації.
Серед зазначених проектів – сервіс підтримки логістичних операцій LOGFAS (Logistic Functional Area Services) – інтегрований набір програмних систем, розроблений для підтримки логістичного забезпечення НАТО. Сервіс, що успішно використовується у країнах НАТО з 1995 року, дозволяє збирати, зберігати, обробляти, аналізувати, відображати та розповсюджувати інформацію для підтримки логістичного забезпечення під час операцій та навчань.

За словами Оксани Ферчук, завдяки системі LOGFAS забезпечується повний контроль матеріально-технічної допомоги, що надається Україні країнами-партнерами. У майбутньому програма забезпечить логістичне планування не тільки міжнародної допомоги, а й повного переліку наявних в ЗСУ ресурсів.

Крім того, впровадження ERP (enterprise resource planning) системи на базі програмного забезпечення SAP дозволить автоматизувати логістичні операції, фінансовий облік і звітність та впровадити автоматизовані HR-процеси.

Також було обговорено проєкт «Оберіг» – електронний реєстр військовозобов’язаних, який Міноборони розвиває спільно з Міністерством цифрової трансформації. У планах – інтеграція системи з іншими держреєстрами України з метою отримання додаткових даних щодо військовозобов'язаних. Це дозволить Територіальним центрам комплектування та соціальної підтримки проводити цільове залучення військовозабовʼязаних до виконання задач ЗС України.

Під час зустрічі було обговорено тему цифровізації ВЛК (військово- лікарських комісій), як результату роботи міжвідомчої робочої групи Міноборони, Командування Медичних Сил, Мінцифри, Міністерства охорони здоров’я, Мінветеранів та Мінсоцполітики. Наразі запроваджується низка ІТ-проєктів, що покращать функціонування військово-лікарських комісій. А саме: впровадження електронної черги в роботі ВЛК, заміна паперових документів на електронні. Також в планах Міністерства оборони та Командування Медичних Сил впровадження повноцінної Медичної Інформаційної Системи для військових шпиталів.

Учасники зустрічі у підсумку домовились про подальшу співпрацю, зокрема, у сфері розвитку ІТ-технологій і цифровізації Міноборони та ЗС України.ОСТАННІ НОВИНИ
Рустем Умєров провів телефонну розмову з Міністром національної оборони Польщі Маріушем Блащаком

4 години тому

Наших українських дій проти держави-терориста буде більше – звернення Президента Володимира Зеленського

6 годин тому

Українські захисники за добу ліквідували 400 окупантів, знищили 39 артсистем і 19 ББМ - Генштаб ЗСУ

Вчора в 08:20

Найкраще – щоб ми могли виробляти передові зразки зброї, щоб гарантувати безпеку Україні, і ми будемо виробляти – звернення Президента

25 вересня 2023, 22:00

Засоби індивідуального захисту: сучасні та високоякісні шоломи, які поставлені на забезпечення в ЗСУ

25 вересня 2023, 11:18

Українські захисники за добу ліквідували 420 окупантів, знищили 27 артсистем і 13 ББМ - Генштаб ЗСУ

25 вересня 2023, 08:38

Тиждень був дуже продуктивний, маємо багато хороших оборонних та інших рішень – звернення Президента України

24 вересня 2023, 21:10