Сім пріоритетних проєктів Всеукраїнської програми ментального здоров’я розглянули на засіданні Міжвідомчої координаційної ради

10 травня 2023, 18:45 | ID: 69807
Сім пріоритетних проєктів Всеукраїнської програми ментального здоров’я розглянули на засіданні Міжвідомчої координаційної ради Сім пріоритетних проєктів Всеукраїнської програми ментального здоров’я розглянули на засіданні Міжвідомчої координаційної ради Сім пріоритетних проєктів Всеукраїнської програми ментального здоров’я розглянули на засіданні Міжвідомчої координаційної ради Сім пріоритетних проєктів Всеукраїнської програми ментального здоров’я розглянули на засіданні Міжвідомчої координаційної ради Сім пріоритетних проєктів Всеукраїнської програми ментального здоров’я розглянули на засіданні Міжвідомчої координаційної ради Сім пріоритетних проєктів Всеукраїнської програми ментального здоров’я розглянули на засіданні Міжвідомчої координаційної ради

У рамках Всеукраїнської програми ментального здоров'я «Ти як?» відбулося засідання Міжвідомчої координаційної ради з питань охорони психічного здоров’я та надання психологічної допомоги особам, які постраждали внаслідок збройної агресії рф проти України. У ньому взяли участь Премʼєр-міністр України Денис Шмигаль разом з Першою леді України Оленою Зеленською, а також члени Уряду України, представники Офісу Президента України, народні депутати, представники Координаційного центру з психічного здоров’я КМУ. У форматі онлайн були долучені голови обласних військових адміністрацій та представники українських Бюро ООН, USAID, ВООЗ, ЮНІСЕФ.

Учасниками заходу було розглянуто проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Про утворення центрів підтримки цивільного населення в умовах збройного конфлікту». Також Міністерства представили сім пріоритетних проєктів Всеукраїнської програми ментального здоров’я. Зокрема, Міністерство охорони здоровʼя - «Охорона психічного здоров'я у структурі медичної допомоги», Мінветеранів - «Перехід від військової служби до цивільного життя в частині психологічної допомоги», Мінсоцполітики - «Створення центрів життєстійкості в Україні», Міносвіти - «Психосоціальна підтримка та психологічна допомога на всіх рівнях освіти», Міністерство внутрішніх справ - «Алгоритм надання психологічної допомоги та супроводу у кризових та екстрених ситуаціях», Мінмолодьспорт - «Молодіжні центри та активні парки - частина екосистеми психічного здоров’я».
У рамках засідання Міністерство оборони України та Генеральний штаб ЗСУ презентували проєкт «Створення системи психологічного відновлення особового складу Збройних Сил України "RECOVERY"».

Війна, умови переднього краю, активні бої створюють надлюдські навантаження на психіку людини. Тому Міністерство оборони України та Генеральний штаб ЗСУ в рамках пілотного проєкту створили та запустили систему психологічного відновлення захисників і захисниць, які воюють прямо зараз на передньому краї.

– Як показують результати, навіть тиждень такого відновлення позитивно впливає на стан воїнів, посилює їхню спроможність боронити державу, збільшує мотивацію. Нашим захисникам та захисницям, які проходять справжнє пекло, необхідно повертатись у стрій здоровими, як фізично, так і психічно. Саме на це і зорієнтована презентована нами комплексна система "RECOVERY", – наголосив Олексій Резніков..

За його словами, психологічне відновлення сприятиме збереженню людського ресурсу, забезпечить повний цикл контролю бойового стресу і зменшить навантаження на медичну сферу. "RECOVERY" уже успішно працює, діють центри відновлення ментального здоров’я. Такі центри також мають на меті забезпечити ефективні взаємодію та координацію з органами виконавчої влади, правоохоронними та іншими державними структурами, місцевим самоврядуванням, громадськими організаціями і розбудувати дієвий механізм адміністрування потреб, ресурсів та послуг.
«Наступним етапом для Міноборони та Генерального штабу ЗСУ стане масштабування цього проєкту», – зазначив Олексій Резніков.ОСТАННІ НОВИНИ
Рустем Умєров провів телефонну розмову з Міністром національної оборони Польщі Маріушем Блащаком

3 години тому

Наших українських дій проти держави-терориста буде більше – звернення Президента Володимира Зеленського

5 годин тому

Українські захисники за добу ліквідували 400 окупантів, знищили 39 артсистем і 19 ББМ - Генштаб ЗСУ

Вчора в 08:20

Найкраще – щоб ми могли виробляти передові зразки зброї, щоб гарантувати безпеку Україні, і ми будемо виробляти – звернення Президента

25 вересня 2023, 22:00

Засоби індивідуального захисту: сучасні та високоякісні шоломи, які поставлені на забезпечення в ЗСУ

25 вересня 2023, 11:18

Українські захисники за добу ліквідували 420 окупантів, знищили 27 артсистем і 13 ББМ - Генштаб ЗСУ

25 вересня 2023, 08:38

Тиждень був дуже продуктивний, маємо багато хороших оборонних та інших рішень – звернення Президента України

24 вересня 2023, 21:10