Вдячні Литві за політичну і практичну підтримку України та ЗСУ на різних рівнях – генерал-лейтенант Олександр Павлюк

10 березня 2023, 09:35 | ID: 69331
Вдячні Литві за політичну і практичну підтримку України та ЗСУ на різних рівнях – генерал-лейтенант Олександр Павлюк

Перший заступник Міністра оборони України генерал-лейтенант Олександр Павлюк здійснив візит до Литви та зустрівся у Вільнюсі з Міністром національної оборони Литовської Республіки Арвідасом Анушаускасом.

Глава української делегації подякував Міністру оборони та Литовській Республіці за всеохоплюючу політичну і практичну підтримку України та ЗСУ на двосторонньому та багатосторонньому рівнях.

Генерал-лейтенант Олександр Павлюк проінформував литовських колег про ситуацію на фронтах російсько-української війни, зокрема, щодо поточних бойових дій на Донецькому напрямку та загроз з боку білорусі.

Під час зустрічі було обговорено питання підготовки українських військовослужбовців у Литві, а також в рамках операції «Interflex» у Великій Британії. Крім цього, акцентовано увагу на плануванні курсів підготовки з розмінування та поверненні до України литовських радників Консультаційної ради з оборонної реформи.

У свою чергу Арвідас Анушаускас повідомив про роботу над новим пакетом оборонної допомоги для України, до якого мають увійти боєприпаси калібру 155 мм. Він підтвердив готовність передавати досвід у сфері військових закупівель та співпрацювати між закупівельними структурами оборонних відомств Литви та України. Міністр оборони Литви запевнив українську делегацію у просуванні інтересів України щодо визначення чітких часових рамок вступу України до Альянсу на наступному Саміті НАТО у Вільнюсі.

– Дякуємо, пане Міністр! Ваша особиста роль та керівництва Литви у цьому процесі – надзвичайна. Маємо здолати ворога і відновити мир у Європі разом, – прокоментував генерал-лейтенант Олександр Павлюк.

Також під час розмови наголошено, що за період повномасштабної агресії росії проти України Литвою винесено і частково адаптовано 180 уроків з цієї війни. Зокрема, військовий бюджет Литви збільшено до 1,8 млрд євро.ОСТАННІ НОВИНИ