Північна Македонія першою з балканських країн почала допомагати Україні, – Олексій Резніков

23 лютого 2023, 09:20 | ID: 69225
Північна Македонія першою з балканських країн почала допомагати Україні, – Олексій Резніков Північна Македонія першою з балканських країн почала допомагати Україні, – Олексій Резніков Північна Македонія першою з балканських країн почала допомагати Україні, – Олексій Резніков

Міністр оборони України Олексій Резніков провів зустріч з Міністром оборони Республіки Північна Македонія Славянкою Петровською під час її візиту до України.

Олексій Резніков подякував Північній Македонії за допомогу Україні у боротьбі з російськими окупантами та за те, що у такий складний час, коли ми вже майже рік боронимо себе та всю Європу від відкритої російської війни, Міністр оборони Північної Македонії – разом з нами.

– За кілька днів буде рівно рік, як Україна тримає оборону і стримує агресію російської федерації, відкрита фаза якої розпочалася 24 лютого минулого року. Для нас символічно, що Північна Македонія у цей час разом із нами. Це візит солідарності того, що сміливий Міністр у сміливій країні, – сказав Глава українського оборонного відомства.

Олексій Резніков зазначив, що Північна Македонія була першою з Балканських країн, яка проявила лідерство і почала допомагати Україні.

– У кожному проєкті має бути свій лідер, і лише тоді цей проєкт має шанс на успіх. Це такі проєкти як «Рамштайн», «Танкова коаліація» або «Коаліція систем ППО». Всі ці проєкти мали старт, в якому лідерство на себе взяла одна з держав. Хочу сказати, що серед країн, які знаходяться на Балканах, країною, яка проявила лідерство і першою почала допомагати нам реальними речами, у тому числі зброєю, є Північна Македонія. Це є наочним показником того, що справжні друзі підтверджують цей статус реальними справами, – сказав Міністр оборони України.

Олексій Резніков також зауважив, що лише повна деокупація всіх тимчасово окупованих територій, починаючи з 2014 року, означатиме перемогу для України.

Славянка Петровська висловила щирі співчуття українському народу та підтримала українців у боротьбі проти російського агресора. Вона запевнила, що Північна Македонія продовжуватиме підтримку України, як військовими, так і гуманітарними засобами.

– Я була дуже неприємно вражена, побачивши всі ці руйнування у вашій країні, весь той жах, який ви переживаєте. Цілком відчуваю ваш біль та розумію вашу злість до ворога. Адже Балканський регіон ще сам має шрами від війни, які не дають нам забути про ті уроки історії, які мав би вивчити увесь світ. Сьогодні ми бачимо надзвичайні зусилля українських військових та громадян України, їхні страждання, але разом із тим ми бачимо надзвичайну відданість, бажання протистояти і надалі тримати оборону. Північна Македонія повністю засуджує дії, які чинить рф, і підтримує суверенітет та територіальну цілісність України у рамках її міжнародно визнаних кордонів. Порушення міжнародних правил та принципів міжнародного порядку – це надзвичайно жахлива річ. Саме тому наша країна продовжуватиме підтримувати Україну як військовими, так і гуманітарними засобами для того, щоб ви змогли реалізувати право на самооборону, – сказала Славянка Петровська.

Між двома делегаціями обговорено питання подальшої консолідації зусиль у забезпеченні відсічі збройної агресії рф та реалізації двосторонніх проєктів для посилення спроможностей Українського війська.

Олексій Резніков окремо привітав Північну Македонію з головуванням в ОБСЄ та відзначив підтримку балканської країни й особисто Славянки Петровської наших європейських і євроатлантичних прагнень.

Також представники Міноборони Республіки Північна Македонія відвідали постраждалі від путінської армії міста Київщини, оглянули на Михайлівській площі столиці України знищені російські танки і бронетехніку та вшанували пам’ять полеглих українських воїнів.ОСТАННІ НОВИНИ