Олексій Резніков та Маріуш Блащак провели у Києві відеоконференцію з потенційними донорами «танкової коаліції» для України

03 лютого 2023, 19:40 | ID: 69110
Олексій Резніков та Маріуш Блащак провели у Києві відеоконференцію з потенційними донорами «танкової коаліції» для України Олексій Резніков та Маріуш Блащак провели у Києві відеоконференцію з потенційними донорами «танкової коаліції» для України Олексій Резніков та Маріуш Блащак провели у Києві відеоконференцію з потенційними донорами «танкової коаліції» для України Олексій Резніков та Маріуш Блащак провели у Києві відеоконференцію з потенційними донорами «танкової коаліції» для України Олексій Резніков та Маріуш Блащак провели у Києві відеоконференцію з потенційними донорами «танкової коаліції» для України Олексій Резніков та Маріуш Блащак провели у Києві відеоконференцію з потенційними донорами «танкової коаліції» для України

Відеоконференцію з Міністрами оборони держав, потенційних донорів танків західного виробництва для України, провели у Києві Міністри оборони України та Польщі Олексій Резніков та Маріуш Блащак. Захід відбувся у рамках візиту польського урядовця до української столиці. Головну увагу учасники розмови акцентували на постачанні озброєння для ЗСУ у рамках створеної танкової коаліції, підготовці наших військовослужбовців на території країн-союзників, постачанні запасних частин та організації ремонту і обслуговування ОВТ.

– «Танкова ініціатива» переросла у «танкову коаліцію». Польща була однією з її ініціаторів. Україна отримає сучасніі танки натівського стандарту. Це будуть Леопарди, Абрамси, Челенджери, французькі легкі танки AMX-10. З нашими партнерами під час відеоконференції ми обговорили потреби ЗСУ, терміни навчань наших воїнів, інші важливі питання. Наступна зустріч представників танкової коаліції відбудеться в середині лютого у Брюсселі, – прокоментував Олексій Резніков.

Під час спільної прес-конференції Міністр оборони України заявив, що танки потрібні ЗСУ для контрнаступу. Тому українська армія використає їх як «сталевий кулак», щоб прорвати лінії ворожої оборони. Натомість, з огляду на ймовірний наступ росіян, Україна веде переговори з партнерами щодо отримання далекобійних засобів ураження з дальністю від 150 км, оскільки таке озброєння, наприклад РСЗВ HIMARS, довело свою ефективність на полі бою.

Маріуш Блащак запевнив про продовження підтримки України в боротьбі з агресором та наголосив, що опір українського народу є прикладом для Європи та всього світу.

– Про танкову ініціативу було сказано під час переговорів Президентів Польщі та України кілька тижнів тому. Дякую всім Міністрам оборони, які приєдналися до дискусії з метою ефективної допомоги Україні. Отримання Україною важкої зброї є дуже важливим кроком на тлі ймовірного наступу росіян. Вільна Україна – це гарантія вільної Польщі. Про це ще у 2008 році сказав покійний Президент Лех Качинський. Незалежно від того, яка росія біла чи червона, вона вчиняє воєнні злочини та вбиває людей. Увесь світ, Польща та Європа мають це зупинити. Тому ми з вами і підтримуємо Україну, – сказав Маріуш Блащак.

Також на прес-конференції Олексій Резніков наголосив, що наразі ведуться перемовини з західними партнерами про пошук платформи для надання Україні тактичної авіації.

– Що це буде: F-16 чи Gripеn – це питання дискусій із партнерами країн НАТО, – прокоментував Міністр оборони.

Олексій Резніков подякував народу, Сейму та Уряду Польщі й особисто Маріушу Блащаку за всебічну підтримку і допомогу у відстоюванні суверенітету і територіальної цілісності України. Глава Міноборони України наголосив, що усі інструменти для захисту, які Україна отримує як допомогу від Польщі, є дуже ефективними на полі бою.

Міністри оборони двох країн обговорили посилення спроможностей ЗСУ, питання необхідної допомоги Україні від Польщі, зокрема, реалізацію українсько-польських та багатосторонніх проєктів в оборонній сфері.

– Візит великого друга України Маріуша Блащака має практичне значення для посилення наших Збройних Сил. Республіка Польща – це одна з перших країн, яка на собі відчула підступний удар російських окупантів по Україні. З першого дня повномасштабної війни дружня нам країна здійснює потужну підтримку обороноздатності ЗСУ. Дійсно, два дружні народи тримають один фронт проти держави-окупанта рф, – резюмував Олексій Резніков.

Представникам польської делегації презентували брифінг щодо впровадження логістичної програми LOGFAS – системи обліку, контролю руху та кінцевого використання військової техніки і майна, які отримані від західних партнерів в якості міжнародної технічної допомоги.

Делегація Міноборони Польщі та заступниця Міністра оборони України Ганна Маляр на Михайлівській площі вшанували полеглих українських воїнів та поклали квіти до Стели пам’яті.