Команди-переможці минулорічного Національного оборонного хакатону візьмуть участь у хакатоні НАТО у Варшаві

27 січня 2023, 14:00 | ID: 69069
Команди-переможці минулорічного Національного оборонного хакатону візьмуть участь у хакатоні НАТО у Варшаві

Команда кіберполіції «С.О.Р.», яка за результатами змагань National Defence Hackathon 2022 (Національний оборонний хакатон — 2022) зайняла перше місце за технічним напрямком серед команд державного сектору України, представлятиме державні органи України на щорічному змаганні з програмування НАТО TIDE Hackathon 2023. Відповідний сертифікат від організаторів National Defence Hackathon 2022 та від партнерів НАТО команда «С.О.Р.» отримала в рамках проєкту з обміну знаннями Трастового фонду НАТО — Україна С4 (командування, управління, зв’язок, ком’ютеризація).

NATO TIDE Hackathon 2023 відбудеться наприкінці лютого в Польщі. Серед головних завдань змагань, зокрема, розробка нових програмно-апаратних рішень, розробка інноваційних архітектурних моделей, методів для представлення і розуміння інформації посадовими особами органів управління. А також забезпечення інформаційної взаємодії підрозділів шляхом обміну знаннями під час спільного вирішення проблем.

У NATO TIDE Hackathon 2023 також братимуть участь й інші переможці National Defence Hackathon 2022: команда «Валькірія», що зайняла перше місце за технічним напрямком у змаганнях з-поміж учасників з приватного сектору та команда «ДДК ДССЗЗІ», яка за результатами Національного оборонного хакатону 2022 року була другою серед команд державного сектору.

Нагадаємо, що наприкінці листопада 2022 року у Києві тривав наймасштабніший за всю історію України National Defence Hackathon 2022. Протягом трьох днів провідні експерти у сфері IT приватного та державних секторів, фахівці з кібербезпеки, протидії дезінформації, інженери, конструктори та юристи працювали над інноваційними рішеннями, які мають допомогти Збройним Силам України здобути технологічну первагу над ворогом.

Це був найбільший за кількістю учасників захід, який до цього проводився в Україні. Загалом у Національному оборонному хакатоні —2022 взяли участь майже 500 осіб. Безпосередньо змагалися майже 300 учасників — 41 команда. На виставку технічних рішень було відібрано17 проєктів. Близько 200 фахівців брали участь у панельних дискусіях, які проводилися у рамках хакатону. За словами організаторів Національного хакатону, напрацьовані під час хакатону рішення вже використовуються в інтересах Сил оборони України.