Латвія – наш добрий друг і союзник, який з перших днів війни підтримує Україну в боротьбі з агресором, – Олексій Резніков

18 січня 2023, 09:00 | ID: 69014
Латвія – наш добрий друг і союзник, який з перших днів війни підтримує Україну в боротьбі з агресором, – Олексій Резніков

Міністр оборони України Олексій Резніков провів зустріч зі своєю колегою Міністром оборони Латвійської Республіки Інарою Мурнієце, яка після призначення на високу посаду відвідала Україну.

Очільники оборонних відомств двох країн обговорили питання українсько-латвійської співпраці в оборонній сфері та посилення спроможностей Сил оборони України.

Олексій Резніков висловив вдячність дружньому латвійському народу за системну підтримку України у боротьбі з російським агресором та наголосив, що Латвія є одним із найбільших донорів України в наданні військової та гуманітарної допомоги. Міністр оборони відзначив, що високо цінує участь Латвії у зустрічах Контактної групи з питань оборони України у форматі «Рамштайн» та Копенгагенської конференції.

– Вітаю почесну гостю, міністра оборони Латвійської Республіки в Києві. Дякую нашим латвійським колегам, що з нами у цей непростий час. Військова допомога з Латвії в потрібний момент стала посиленням наших підрозділів на полі бою. Це стосується гаубиць, «Стінгерів», боєприпасів, кулеметів. Латвія – наш добрий друг і союзник, який з перших днів війни підтримує Україну в боротьбі з російським агресором. Сьогодні з міністром Інарою Мурнієце звірили годинники перед черговою зустріччю у форматі «Рамштайн» на цьому тижні. Ми намітили важливі напрямки та ідеї, які детально обговоримо з усіма міністрами оборони країн-партнерів вже на самому засіданні, – сказав Олексій Резніков.

Інара Мурнієце зауважила, що Латвія прислухатиметься до всіх потреб України, чітко розуміє необхідність посилення допомоги нашій країні та запевнила у непохитній підтримці українського народу у війні з путінською росією.

– Мій перший візит на посаді міністра оборони Латвії відбувся до України. Це дуже символічно. Ми показуємо, що стоїмо пліч-о-пліч з Україною до її перемоги. А ваша перемога може бути у єдиному випадку – знешкодженні росії й настанні справедливого миру. Ми обговорили напрямки по яких Латвія може в подальшому допомогти Україні. Важливими є питання підготовки українських військовослужбовців у Латвії. Плануємо значно посилити такі навчання і тренування. Ми з Україною! Вірю, що подальша підтримка ЗСУ дасть максимальний результат. Сьогодні весь світ захоплюється відвагою українських воїнів і вашого народу, які захищають власну державу і загальні людські цінності. Українська нація подає приклад усім, як потрібно захищати рідну землю й боротися за своє існування, – наголосила очільниця Міноборони Латвії.

Представники латвійської делегації відвідали постраждалі від путінської армії міста Київщини, оглянули на Михайлівській площі знищені російські танки і бронетехніку та вшанували пам’ять полеглих українських воїнів.

– Після окупації росією Криму 2014-го я неодноразово відвідувала Україну і передові позиції ваших військових на Сході. Сьогодні ми побували у містах Буча та Ірпінь, які стали щитом для Києва від ворожої навали. Надзвичайно боляче спостерігати за пораненими, вбитими дорослими й дітьми, масштабними руйнуваннями мальовничих українських міст. Немає слів, щоб описати брутальність та скоєні злочини російської армії, – прокоментувала Інара Мурнієце.

Співрозмовники також торкнулися питань системи обліку та прозорості військової допомоги, адже збереження довіри партнерів є для України пріоритетом. Представникам делегації Латвійської Республіки презентували брифінг щодо впровадження логістичної системи LOGFAS, яка дозволяє здійснювати моніторинг постачання та рух західного озброєння і МТД до України.

Представники Латвійської Республіки висловили свою готовність у подальшій підтримці України на двосторонньому та багатосторонньому рівнях.

Також у заході взяли участь заступники Міністра оборони України Олександр Поліщук та Ганна Маляр, Надзвичайний і Повноважний Посол Латвійської Республіки в Україні Ілгварс Клява, аташе з питань оборони при Посольстві Латвійської Республіки в Україні полковник Александрс Холмановс, Парламентський секретар Міноборони Латвії Яніс Еглітс та заступник Держсекретаря – директор з питань політики Міністерства оборони Латвійської Республіки Роландс Хенінш.

 ОСТАННІ НОВИНИ
За добу Сили оборони знищили понад 1000 російських загарбників, 14 танків та 28 бойових броньованих машин: загальні втрати ворога уже більше 133,1 тис.осіб – Генштаб ЗСУ

3 години тому

Хороша мотивація плюс хороша підготовка дорівнює можливості наших cил оборони повернути Україні своє – звернення Президента

Вчора в 21:45

Олександр Поліщук зустрівся з делегацією Чеської Республіки

Вчора в 19:00

Ми сподіваємося на подальшу підтримку Нідерландів щодо засуджень російських злочинів в міжнародному кримінальному суді, - Олександр Поліщук

Вчора в 18:00

Під головуванням Володимира Зеленського відбулося засідання Ставки Верховного Головнокомандувача

Вчора в 16:45

За добу Сили оборони знищили 870 російських окупантів: загальні втрати ворога уже більше 132,1 тис.осіб, уражено понад 5100 одиниць автомобільної техніки та автоцистерн противника – Генштаб ЗСУ

Вчора в 08:00

Введено в дію рішення РНБО щодо санкцій проти атомної галузі Росії, це не останнє рішення щодо цієї галузі – звернення Президента України

05 лютого 2023, 21:15