Коментар Міністерства оборони України з приводу тверджень білоруської сторони

29 грудня 2022, 18:45 | ID: 68911
Коментар Міністерства оборони України з приводу тверджень білоруської сторони

29 грудня білоруська сторона висловила протест у зв’язку з порушенням цього дня повітряного простору Білорусі зенітною ракетою С-300, яка була випущена, як стверджується білоруською стороною, з території України. У цьому зв’язку Міністерство оборони України уповноважене виступити з таким коментарем.

29 грудня державою-терористом росією здійснено черговий злочин – масований ракетний обстріл мирних міст України.

За попередніми оцінками, територія України була атакована крилатими ракетами типу «Х-101/Х-555», «Калібр», «Х-22» та «Х-32», протирадіолокаційними ракетами «Х-31П», а також дронами «Shahed-131/136». Всього було застосовано понад 11 дронів та 69 крилатих ракет, запущених зі стратегічних бомбардувальників «Ту-95МС», літаків «Ту-22М3» і кораблів чорноморського флоту рф. Крім того, по українських містах у прифронтовій зоні були застосовані зенітні керовані ракети «С-300».

Внаслідок варварських ракетних ударів руйнувань зазнали понад 18 житлових будинків, 10 об’єктів критичної інфраструктури у 10 областях. Найстрашніше, що знову постраждали мирні люди.

Світ не може стояти осторонь цих злочинів. Так звані нейтральність, обережність та стриманість – це підтримка держави-терориста. Міжнародне співтовариство має вдатися до більш рішучих дій, щоб позбавити росію можливостей продовжувати варварство і ракетний терор проти мирного населення і цивільних об’єктів України, а також, щоб посилити оборонний, протиповітряний та протиракетний потенціал України.

Україна продовжує опір російському варварству і агресії, здійснюючи своє беззастережне право на самооборону, згідно зі статтею 51 Статуту ООН.

Що стосується тверджень білоруської сторони, українській стороні відомі відчайдушні й наполегливі прагнення кремля втягнути Білорусь у свою агресивну війну проти України. У цьому зв’язку українська сторона не виключає й свідомої провокації з боку держави-терориста росії, яка проклала такий маршрут для своїх крилатих ракет, щоб спровокувати їхнє перехоплення у повітряному просторі над територією білорусі.

Українська сторона, залишаючи за собою безумовне право на оборону та захист власного неба, є, водночас, готовою до проведення в Україні об’єктивного розслідування інциденту, який стався 29 грудня у небі над територією Білорусі внаслідок відбиття масованого ракетного удару рф. Україна готова запросити до участі у такому розслідуванні авторитетних експертів з числа держав, які не пов’язані з підтримкою держави-терориста росії у будь-якій формі.ОСТАННІ НОВИНИ
Привітання Рустема Умєрова з Днем радіотехнічних військ Повітряних Сил Збройних Сил України

36 хвилин тому

Міноборони не допустило втрати плат із вмістом дорогоцінних металів на понад 65 мільйонів гривень

2 години тому

Загальні втрати російських окупантів становлять 328,7 тис. осіб, знищено більше 5550 танків ворога ‒ Генеральний штаб ЗСУ

2 години тому

Дуже важливо, щоб кількість «Пунктів незламності» в усіх областях була достатньою для будь-якої надзвичайної ситуації – звернення Президента України

Вчора в 20:45

Рустем Умєров привітав перших слухачів курсу «Стратегічне управління вищого рівня та державної політики L-5»

Вчора в 15:25

Рустем Умєров до учасників IT-коаліції: «Війну виграють технології» 

Вчора в 09:45

Від початку широкомасштабної війни проти України росія втратила 327,5 тис. осіб, знищено більше 7900 артилерійських систем ворога – Генштаб ЗСУ

Вчора в 08:00