Держава фінансує всі потреби для реабілітації наших воїнів, що повернулися з російського полону, - Ганна Маляр

30 вересня 2022, 18:45 | ID: 68396
Держава фінансує всі потреби для реабілітації наших воїнів, що повернулися з російського полону, - Ганна Маляр

Звільнені з полону українські військовослужбовці проходять лікування та реабілітацію у державних медичних закладах під наглядом фахівців високого рівня й безкоштовно отримують повний спектр необхідних медичних послуг. Всі їхні потреби фінансуються державою у повному обсязі. Про це, повідомила заступниця Міністра оборони України Ганна Маляр.

За її словами, протокол надання медичної допомоги та реабілітації військовим, які повернулися з полону, відпрацьований на належному рівні.

– Після повернення, наші Герої одразу проходять комплексну медичну діагностику, до цього залучаються висококваліфіковані фахівці та використовується найсучасніше обладнання. Ті захисники, котрі знаходяться у важкому стані й потребують оперативних втручань, направляються до військово-медичних та цивільних лікувальних закладів відповідно до профілю їх захворювання чи поранення. Воїни, які мають задовільний стан здоров’я, скеровуються до державного лікувально-реабілітаційного центру для обстеження фахівцями військово-лікарської комісії. Увесь цикл лікування на всіх етапах надання допомоги фінансується у повному обсязі державою. Всі операції, медичні маніпуляції та ліки надаються безоплатно. Це так само стосується і українських воїнів, які отримали поранення на передовій та евакуйовані до медичних закладів із лінії фронту, – розповіла Ганна Маляр.

Заступниця Міністра оборони України наголосила, що для кожного воїна передбачена індивідуальна програма лікування, яка визначає терміни та умови перебування на лікуванні і реабілітації. Це залежить від отриманих травм й поранень. Так, приміром, тривалим є лікування захисників, які потребують протезування.

– Протезування здійснюється також за рахунок держави. У Західному та Центральному регіонах є центри, які забезпечуються протезними матеріалами з Європи. Україна має чудових і фахових реабілітологів та ортопедів, які виконують первинне та кінцеве протезування. Крім цього, подальший супровід тих, хто отримав протези, проводиться в Україні. В окремих випадках поранені воїни із дуже важкими травмами скеровуються на лікування за кордон, – зазначила Ганна Маляр.

Вона звернула увагу, що, закордонні медичні заклади, у разі офіційного направлення державою на лікування нашого військовослужбовця, проводять  лікування (реабілітацію, протезування) також безоплатно.

На фото наші військові фахівці які працюють з нашими звільненими  героями.