Польські ПЗРК «Перун» зменшують кількість російських літаків і вертольотів, а САУ «Краб» вражають окупантів на землі – Олексій Резніков

13 липня 2022, 20:00 | ID: 67911
Польські ПЗРК «Перун» зменшують кількість російських літаків і вертольотів, а САУ «Краб» вражають окупантів на землі – Олексій Резніков

Міністр оборони України Олексій Резніков зустрівся з віце-прем’єр-міністром, міністром національної оборони Республіки Польща Маріушем Блащаком. Було обговорено питання необхідної допомоги Україні від Польщі.

Очільник Українського оборонного відомства подякував Республіці Польща та польському колезі особисто за підтримку України в боротьбі з державою-терористом рф.

– Радий вітати у нас в гостях пана Маріуша Блащака. Це добрий друг України. Наше знайомство з ним почалося із телефонної розмови після мого призначення на посаду. Тоді я розказав колезі, що Литва нам дала «Стінгери». Він одразу запитав: «Чим я можу допомогти?». Так народилася ідея з переносним зенітно-ракетним комплексом «Перун». Наразі польські ПЗРК дуже вдало зменшують кількість російських літаків і вертольотів, – сказав Олексій Резніков.

Він також окремо відзначив, що Польща – це одна з перших країн, яка відчула удар по Україні від російської навали. Наші цивільні, діти та старші люди, які були змушені тікати від цієї війни, у першу чергу поїхали до Польщі. Вона прийняла їх гостинно, як своїх.

– Польща посідає друге місце в світі по допомозі Україні після США. Просто оцініть це. Народ Польщі реально вважає себе справжнім дружнім сусідом, який хоче нам допомогти. Ми продовжуємо вишкільні проєкти. Є хороша спільна база: це Литовсько-Польсько-Українська бригада, яка знаходиться в Любліні. І продовжуємо військово-технічне співробітництво. Зокрема, спільне виробництво та спільні сервісні програми. Переконаний, що на сьогодні стосунки між українським і польським народами – це стосунки довіри. Два дружні народи, дві нації тримають один фронт. Тому точно спільно переможемо, – наголосив Олексій Резніков.

Зі свого боку Маріуш Блащак висловив переконання, що Україна заслуговує на те, щоб бути вільною і незалежною.

– Вільна Україна означає – вільна Польща. Якщо Україна, не дай Боже, не зможе перемогти – це означатиме загрозу безпеці Польщі.  У зв'язку з цим ми зацікавлені у тому, щоб Україна була вільною, щоб зупинити російську агресію. Наші «Перуни» пройшли гарний екзамен на полі бою. Вважаємо, що поставка польських «Крабів» матиме важливе значення для української артилерії, – зазначив Маріуш Блащак.