«Ми потребуємо спрощених і прискорених процедур у постачанні зброї Україні» – Олексій Резніков на полях Міжнародного безпекового форуму GLOBSEC-2022

04 червня 2022, 15:00 | ID: 67699

Міністри оборони України, Словаччини та Болгарії взяли участь у панелі Міжнародного безпекового форуму GLOBSEC-2022, присвяченій постачанню військової допомоги Україні від держав-партнерів.

Зокрема, учасники обговорили проблемні питання постачання озброєння та військової техніки в Україну, принципи та підходи, які мають застосовуватися країнами в рамках супроводження процесу передачі військової допомоги.

Олексій Резніков висловив вдячність державі-господарю Форуму, словацькому народові та спільноті GLOBSEC за підтримку України. Також, користуючись нагодою, він подякував своїм колегам – міністрам оборони Ярославу Надю і Драгомиру Закову за підтримку, надану урядами Словацької Республіки та Республіки Болгарія.

Очільник українського оборонного відомства поінформував учасників панелі про безпекову ситуацію з метою кращого розуміння потреб військової допомоги України.

«Росія намагається захопити південь та схід нашої держави, водночас не полишає цілі щодо захоплення Києва та знищення української державності. Протягом тижня відбулися важкі бої у Донецькій та Луганській областях. Ворог кидає значні сили з метою захоплення Сєвєродонецька, Лисичанська та подальшого взяття під контроль усієї Луганської області», – зазначив Міністр оборони України, розповівши, що російська армія перевищує українську в далекобійній артилерії, бронетехніці та використанні авіації. Також росіяни мають безперебійне постачання боєприпасів радянських часів, за допомогою яких знищують мирні населені пункти.

«На Херсонщині російська армія будує глибоко ешелоновану оборону. Наша ціль – не дати реалізуватися російським сценаріям та звільнити наші території максимально швидко», – наголосив Олексій Резніков.

За його словами, для цього Сили оборони України потребують важкого озброєння, пріоритетно РСЗВ, також іншої артилерії, танків, протикорабельних систем, безпілотних систем, засобів протиракетної та протиповітряної оборони, спеціальних ракет для протидії радіолокаційним засобам ворога, що дозволять застосовувати нашу авіацію.

«Ми потребуємо їх швидко і в кількостях, які відповідають масштабам загроз. Україна потрапила в умови війни без відповідної адекватної підтримки демократичного світу. Ситуація наразі змінюється, але повільно. Ми цінуємо внесок кожної країни, яка у цей час з Україною, яка взяла зобовʼязання докласти зусиль для підвищення ефективності міжнародної підтримки», – додав очільник українського оборонного відомства.

Він нагадав, що під час останньої зустрічі в рамках Рамштайну було акцентовано увагу на трьох ключових аспектах цього процесу: терміни, передача та асортимент засобів.

Процедури передачі «мирного часу», на думку Олексія Резнікова, вочевидь не повинні застосовуватися під час час війни, адже затримки, що вимірюються днями і тижнями, вартують високої ціни життів українців.

«Я просив би прийняти відповідні рішення та поінформувати про цю проблему свої уряди. Багато прикладів, коли мої колеги, міністри оборони, підтримують ініціативу, але повинні координувати реалізацію із міністрами фінансів своїх держав чи іншими урядовими організаціями, що часто сповільнює процес. Ми потребуємо спрощених і прискорених процедур», – зазначив Олексій Резніков.

Також було запропоновано спільно аналізувати кожен формат допомоги від іноземних партнерів для їх розподілення на три категорії: короткострокову, середньострокову та довгострокову. Олексій Резніков підкреслив, що така допомога розглядається з кількісної і якісної точок зору: як підвищуються спроможності Збройних Сил України в будь-який момент.

«Ідеальна мета – отримати зброю та військову техніку як органічний підрозділ (organic unit). Україна змінила філософію у запитах щодо постачання зброї: якщо в перший місяць війни ми зосереджувалися на отриманні протитанкових і зенітних переносних комплексів, то нині характер війни змінився, і нам потрібно більше важкого озброєння», – підкреслив Олексій Резніков, зазначивши, що запаси зброї та боєприпасів радянських часів вичерпуються, тому на заміну потрібна зброя, боєприпаси та військова техніка стандартів НАТО.

Окремо український міністр наголосив на необхідності завчасної підготовки відповідного персоналу.

«Для досягнення максимальної ефективності на полі бою Міністерство оборони та Збройні Сили України приділяють велику увагу підготовці та тренуванню особового складу таким чином, щоб навчити персонал використовувати системи зброї до їх фактичного надходження. Це стосується і підготовки спеціалістів для обслуговування та ремонту таких систем, що забезпечить тривалий період використання наданої допомоги. Також не забуваймо про розвиток нашої оборонної індустрії щодо забезпечення циклів технічного обслуговування та ремонту в довгостроковій перспективі. Що, серед іншого, сприятиме взаємосумісності озброєння в технічній та операційній площинах».

Олексій Резніков на цьому напрямі бачить провідну роль НАТО, що полягає в оцінці удосконалення інтеграції України в Альянс.

«Насамкінець я хочу подякувати всім колегам – міністрам оборони держав, які підтримують Україну. Список цих держав лише збільшується, що свідчить про правильність обраного нами шляху», – підсумував Олексій Резніков.ОСТАННІ НОВИНИ