«Рамштайн» стає справжньою коаліцією вільного світу на підтримку України – звернення Олексія Резнікова

24 травня 2022, 12:00 | ID: 67606

«Шановні українці!

Вчора разом з заступником Головнокомандувача Збройних Сил України генерал-лейтенантом Євгеном Мойсюком та заступником начальника Головного управління розвідки Міністерства оборони України генерал-майором Вадимом Скібіцьким мав честь представити нашу державу на другій зустрічі керівників оборонних відомств у форматі, започаткованому 26 квітня 2022 року на авіабазі Рамштайн.

Цей формат створено завдяки лідерству Сполучених Штатів Америки і персонально міністру оборони Ллойду Остіну ІІІ.

«Рамштайн» стає справжньою коаліцією вільного світу на підтримку України. Тішить, що кількість країн-учасниць збільшується, серед континентів не представлена тільки Антарктида.

Разом з колегами ми докладно поінформували партнерів про ситуацію на фронті та зміни, які сталися з дня проведення минулої зустрічі.

Ми констатували прогрес у постачанні 155-мм артилерії та окреслили першочергові потреби українських захисників. Якщо на першій зустрічі ключовими словами були «timing» і «transition», цього разу додалося ще слово «coordination». Ми зосередимо свої зусилля на тому, щоб міжнародна підтримка давала максимальний ефект.

Щиро подякував за допомогу нашій державі багатьом колегам, зокрема, моєму другу та великому другу України – міністру оборони Великої Британії Бену Воллесу.

З оптимізмом можу повторити оцінку, яку дав інший великий друг України – міністр Ллойд Остін ІІІ: на сьогоднішній зустрічі країни оголосили про нові способи підтримки, які можуть стати game changing у цій війні. Розраховую, що на наступній зустрічі у червні зможу доповісти колегам про результати застосування зброї, про яку йшла мова на зустрічі 23 травня. Так, серед іншого, ми вже отримали підтверджнння щодо посилення нашої берегової оборони. Зокрема мова йде про пускові установки і протикорабельні ракети Harpoon. Рішення було знайдено завдяки об’єднанню зусиль декількох наших країн-партнерів. Також йшлося і про інші приємні сюрпризи, які посилять потужність Української армії, і будуть неприємними для ворога. Але про це – згодом.

Також я висловив щиру подяку моєму польському колезі Маріушу Блащаку, міністру оборони Канади Аніті Ананд та міністру оборони Данії Мортену Бедскову.

Я дякую нідерландському міністру Кайсі Оллонгрен та норвезькому міністру Б’єрну Арільду Граму.

Немає слів, щоб висловити повною мірою нашу вдячність нашим литовському, латвійському та естонському друзям – Арвідасу Анушаускасу, Артісу Пабріксу та Калле Лаанету. Українська Нація глибоко вдячна їм.

Я дякую колегам з Австралії та Франції і сподіваюся продовжити нашу співпрацю з новими командами.

Я дякую міністру Яні Черноховій з Чехії та міністру Ярославу Надю зі Словаччини.

Минулого тижня відбулася змістовна розмова з німецьким федеральним міністром Крістіне Ламбрехт, під час якої, поміж іншого, обговорювалися протиповітряні бронемашини «Гепард». Я вдячний за все, що Німеччина почала робити для України.

Я дякую міністру Хулусі Акару.

Ми сповнені оптимізму, зокрема, через зоряне лідерство США, яке вже втілене в законі про ленд-ліз та масштабах допомоги. Я висловлюю особисту подяку міністру Ллойду Остіну ІІІ за його роботу з підтримки України.

Усі учасники зустрічі висловили непохитну підтримку Україні у війні з Росією і висловили захоплення героїзмом та професіоналізмом наших Збройних Сил, стійкістю всього українського народу.

Україна обов’язково переможе!

Слава Україні!»

Олексій РезніковОСТАННІ НОВИНИ
Жодні російські ракети, жодні удари не здатні зламати дух українців – звернення Президента України

6 годин тому

За чотири місяці війни втрати російських окупантів становлять 34700 осіб, знищено 764 ворожих артилерійських системи – Генеральний штаб ЗС України

Вчора в 10:00

Україна здобула статус кандидата на вступ до ЄС – він не впав з неба, тож пишаймося цим – звернення Президента Володимира Зеленського

Вчора в 00:00

«Світова коаліція на підтримку України проти агресора посилюється», - Міністр оборони Олексій Резніков

24 червня 2022, 16:10

Від початку повномасштабної війни проти України росія втратила уже 34530 осіб, знищено 216 літаків та 183 вертольоти ворога – Генеральний штаб ЗС України

24 червня 2022, 09:20

До сфери управління Міноборони фактично повернуто 3,5 тис. га земель оборони в Одеській області

23 червня 2022, 11:41

Втрати російських окупантів становлять понад 1500 танків, знищено майже 100 засобів ППО ворога – Генеральний штаб ЗС України

23 червня 2022, 09:00