Україна потребує пришвидшення постачання зброї від країн-партнерів – Президент

16 квітня 2022, 19:30 | ID: 67264

Україна потребує пришвидшення постачання різних видів озброєння від країн-партнерів, адже від цього залежать життя українців і подальший успіх нашої держави у боротьбі з агресором. Про це сказав Президент Володимир Зеленський в інтерв’ю представникам українських ЗМІ.

Глава держави зазначив, що народи окремих країн, які вагалися в питанні щодо постачання зброї Україні, почали тиснути на владу, що дало змогу пришвидшити цей процес.

«Від моменту, коли вони кажуть, що ми (уряди або парламенти) вирішили питання щодо підтвердження постачання зброї Україні, до моменту, коли ця зброя вже в нас на озброєнні, у нашої армії, може минути два-три тижні. Це дуже довгий процес», – зауважив Володимир Зеленський.

Президент наголосив, що на деяких ділянках фронту, зокрема в зоні проведення ООС чи в Маріуполі, нова зброя потрібна якомога швидше, і часу на тривале очікування немає.

«Люди кажуть: нам потрібна допомога зараз, питання доби, двох, трьох діб, а люди (з країн-партнерів. – Ред.) кажуть: все нормально, ми вам у травні дамо. На що вони розраховують? Що ми будемо битися місяцями. Роками війна? Дехто з них, напевно, на це розраховує. Але для нас прискорення (постачання. – Ред.) озброєння – це дуже важливий момент», – акцентував Глава держави.

Володимир Зеленський зазначив, що останнім часом риторика окремих держав щодо постачання зброї Україні змінилася на нашу користь.

«Ми змінили цю риторику. Деякі змінили саме через тиск народу… Через цей тиск вони також змінили сам процес і розблокували постачання», – зауважив він.

Президент наголосив, що Україна отримує озброєння від інших країн, але цієї зброї поки що замало.

«Сполучені Штати, Велика Британія, Польща й декілька країн дуже непогано нас підтримують сьогодні. Але можуть сильніше. Набагато. І підтримують чесно й відкрито Чехія, Словацька Республіка», – сказав Глава держави.

Володимир Зеленський також висловив переконання, що Україна не матиме проблем із постачанням нових зразків озброєння.

«У нас не буде питання зі зброєю. Будь-якою, причому оновленою. Це мої відчуття від тих сигналів, які ми мали», – зазначив Президент України.

Офіційне інтернет-представництво Президента УкраїниОСТАННІ НОВИНИ
Жодні російські ракети, жодні удари не здатні зламати дух українців – звернення Президента України

7 годин тому

За чотири місяці війни втрати російських окупантів становлять 34700 осіб, знищено 764 ворожих артилерійських системи – Генеральний штаб ЗС України

Вчора в 10:00

Україна здобула статус кандидата на вступ до ЄС – він не впав з неба, тож пишаймося цим – звернення Президента Володимира Зеленського

Вчора в 00:00

«Світова коаліція на підтримку України проти агресора посилюється», - Міністр оборони Олексій Резніков

24 червня 2022, 16:10

Від початку повномасштабної війни проти України росія втратила уже 34530 осіб, знищено 216 літаків та 183 вертольоти ворога – Генеральний штаб ЗС України

24 червня 2022, 09:20

До сфери управління Міноборони фактично повернуто 3,5 тис. га земель оборони в Одеській області

23 червня 2022, 11:41

Втрати російських окупантів становлять понад 1500 танків, знищено майже 100 засобів ППО ворога – Генеральний штаб ЗС України

23 червня 2022, 09:00