Боротьба України за свободу залежить не лише від нас, але й від інших країн, які поділяють цінності свободи – Володимир Зеленський

08 березня 2022, 12:12 | ID: 66822

Україна сьогодні бореться за свою свободу та незалежність, але успіх нашої боротьби залежить не лише від нашої держави, але й від усіх країн цивілізованого світу. Про це сказав Президент України Володимир Зеленський в інтерв’ю ABC News.

«Сказати, скільки ми можемо витримати, – багато речей залежить не тільки від нас. Ми витримаємо. І навіть якщо вони зайдуть в усі міста, буде партизанська війна. Ніхто нашу свободу і незалежність не віддасть. Сьогодні – тут, завтра – країни Балтики, післязавтра – Польща, потім – Німеччина», – зазначив Глава Української держави.

Як розповів Володимир Зеленський, під час розмови з Президентом США Джозефом Байденом він обговорював питання підтримки України в небі.

«Ми хочемо паритету в небі, хоча б так, щоб був баланс. Ми не можемо віддавати перевагу тільки Російській Федерації, тому що вона нас бомбить, розстрілює, кидає бомби, запускає ракети, бойові гвинтокрили, винищувачі, літаки – багато всього. Ми це не робимо, тому що в нас немає неба, ми його не контролюємо», – сказав Президент.  

Він зазначив, що Україна зверталася до США та інших країн із проханням надати військові літаки радянського виробництва, які перебувають на території Польщі.

«Ми вивчили це питання, ми знаємо, де розташовані ці літаки виробництва ще радянських часів, у яких державах. Ми їх попросили. І зараз багато чого залежить у цьому питанні саме від Сполучених Штатів Америки», – сказав Глава держави.

Володимир Зеленський зазначив, що Президент США може докласти додаткових зусиль для вирішення цього питання.

«Я впевнений, що Президент може зробити більше. Я впевнений, що він може. І я хочу вірити, що він здатний зробити це», – сказав Володимир Зеленський.  

Він наголосив, що Україна сьогодні – це місце свободи у центрі Європи, і наша держава потребує захисту від всіх країн, які поділяють такі цінності.

«Це здається всім, що ми далеко від Америки, від Канади чи десь там ще. Ні. Ми –  свобода. І коли перетинають кордони цих прав і свобод, треба захищати нас. Тому що спочатку – ми, а потім – ви. Так завжди. Апетит приходить під час їжі – і все сильніший», – сказав Глава держави.

Офіційне інтернет-представництво Президента УкраїниОСТАННІ НОВИНИ
Нашими успіхами, тиском та «Петріотами» ми відповідатимемо Росії на всі прояви її зла – звернення Президента України

Вчора в 22:00

Міноборони вдосконалює методи і підходи до організації внутрішнього аудиту відповідно до викликів воєнного часу

Вчора в 15:15

Загальні втрати російських окупантів становлять уже близько 207 тис. осіб, знищено більше 2800 танків ворога – Генштаб ЗСУ

Вчора в 08:15

Київ та всі наші міста, вся Україна поставить крапку в історії московської деспотії – звернення Президента Володимира Зеленського

28 травня 2023, 19:15

Від початку широкомасштабної війни проти України росія втратила уже близько 206,6 тис. осіб, знищено 313 літаків та 298 вертольотів ворога – Генштаб ЗСУ

28 травня 2023, 08:30

Ми продовжимо наші санкційні кроки, на черзі – нові, ще більш масштабні санкційні пакети – звернення Президента України

27 травня 2023, 21:30

За добу Сили оборони знищили близько 480 російських загарбників, збили 10 крилатих ракет та 31 БПЛА ворога: загальні втрати рф приблизно 206,2 тисяч осіб – Генштаб ЗСУ

27 травня 2023, 08:00