Володимир Зеленський провів зум-конференцію з американськими конгресменами

05 березня 2022, 19:00 | ID: 66802

Президент України Володимир Зеленський поспілкувався у форматі онлайн-конференції з представниками обох палат та обох партій Конгресу США.

Загалом понад 200 політиків приєдналися до розмови з Володимиром Зеленським, щоб із перших вуст почути про ситуацію в Україні та поставити запитання. 

Президент розповів про стан справ у країні, про перебіг бойових дій. Зокрема він акцентував увагу на воєнних злочинах, скоєних російською армією: обстрілах шкіл, житлових будинків, дитячих садочків, церков. Глава держави зауважив, що від ракетного обстрілу постраждав меморіал «Бабин Яр», у результаті чого загинули цивільні громадяни.

Окремо Володимир Зеленський порушив питання загрози довкіллю України та Європи. За його словами, окупанти становлять загрозу для хімічних та ядерних об'єктів. Вони вже захопили дві АЕС і рухаються в напрямку третьої – Південноукраїнської.

«Цинізм такий, що вони не пускали пожежників на Запорізьку АЕС. Ми не могли вести перемовини з людьми, які не мають освіти, які перебувають у середньовіччі», – зазначив Глава держави.

Він додав, що на території України розташовано 15 атомних блоків, кожен з яких потенційно може стати новим Чорнобилем.

Володимир Зеленський також повідомив конгресменам, що для захисту цивільного населення та об'єктів критичної інфраструктури Україні потрібна безпека в небі. Це можна забезпечити шляхом закриття повітряного простору над Україною або постачання нашій державі літаків радянського виробництва з країн, які досі їх експлуатують.

Також Президент закликав і надалі посилювати санкційний тиск на Росію. На думку Володимира Зеленського, додатковими дієвими санкціями було б ембарго на імпорт усієї російської продукції та позбавлення статусу найбільшого сприяння (MFN status).

Під час спілкування конгресмени поставили Володимиру Зеленському свої запитання та пообіцяли надати Україні всю можливу допомогу.

Офіційне інтернет-представництво Президента УкраїниОСТАННІ НОВИНИ
Постачання Україні озброєння – це найкраща інвестиція у збереження стабільності у світі – звернення Президента Володимира Зеленського

5 годин тому

«Рамштайн» стає справжньою коаліцією вільного світу на підтримку України – звернення Олексія Резнікова

Вчора в 15:00

За три місяці повномасштабної збройної агресії втрати російських окупантів становлять 29350 осіб, знищено понад 1300 танків ворога – Генштаб ЗС України

Вчора в 08:45

Найближчі тижні війни будуть складними, але в нас немає жодної альтернативи, крім як боротись і перемогти – звернення Президента України

23 травня 2022, 23:15

Втрати російських окупантів становлять понад 600 артилерійських систем, збито 110 ворожих крилатих ракет – Генеральний штаб ЗС України

23 травня 2022, 09:00

Привітання з Днем морської піхоти України

23 травня 2022, 08:00

Україна щотижнево розширює свої міжнародні зв'язки, щоб отримати все необхідне для якнайшвидшого завершення війни – звернення Президента Володимира Зеленського

23 травня 2022, 00:00