Володимир Зеленський: Якщо світ не допоможе Україні зупинити Росію зараз, то вона піде «до Берлінської стіни»

03 березня 2022, 23:00 | ID: 66768

Якщо світ не допоможе Україні зупинити Російську Федерацію зараз, то агресор піде на інші країни Східної Європи, Балтії й далі. Про це Президент України Володимир Зеленський сказав під час спілкування з представниками західних ЗМІ.

«Якщо Україна не зупинить усе це і якщо весь світ не об'єднається навколо рішучості України, то далі буде Латвія, Литва, Естонія, Молдова, Грузія, Польща, і так вони будуть йти до Берлінської стіни», – наголосив він.

Володимир Зеленський подякував тим країнам, які підтримують Україну та передають зброю, хоча зволікання в цьому питанні коштувало «тисяч життів українців».

Глава держави також зауважив, що, коли став Президентом України, із самого початку говорив про необхідність гарантій безпеки для нашої країни.

На його думку, такі союзи держав, як НАТО чи ЄС, мають захищати свої об'єднання, інакше їх не стане. Володимир Зеленський зазначив, що мала бути рішуча відповідь і на міграційну кризу, спричинену Білоруссю, і на будівництво «Північного потоку – 2», який із самого початку був енергетичною зброєю та засобом тиску з боку Росії.

«Я не кажу, що треба воювати, але потужність того чи іншого альянсу в тому, що він не допускає війни. Світ має показувати свою міцність не воюючи», – зазначив Володимир Зеленський.

Він додав, що серйозні санкції, які зараз нарешті запроваджені проти Росії, стали правильним заходом.

Проте, на переконання Президента України, якби світ запровадив превентивні санкції проти Російської Федерації ще до початку вторгнення в Україну, Росія не пішла б на такий крок.

Володимир Зеленський вважає, що зараз найважливішим кроком стало б закриття неба над Україною, і він говорив про це з Президентом США Джозефом Байденом та іншими іноземними лідерами.

«Через постійні бомбардування немілітаризованої інфраструктури гинуть цивільні люди. Сьогодні вночі було бомбардування Києва, інших міст. Ви бачили, що відбувалося в Харкові в останні дні, обстріляний Маріуполь. Причому з території Білорусі і з території Росії вилітають ракети, «Іскандери», літаки-бомбардувальники», – наголосив він.

Президент зазначив: якщо країни НАТО не можуть закрити небо над Україною, то вони мають хоча б надавати їй військові літаки.

«Ми знайшли у них всі ці літаки, їх багато. Нові літаки. Вони дуже дорогі, вони дорожчі за людське життя? Добре, ми знайшли літаки ще часів Радянського Союзу. Можна нам їх отримати, щоб ми відповідали? На своїй землі, не на території Росії, не на території Білорусі, а виключно на українській землі», – сказав Володимир Зеленський.

Глава держави констатував, що «весь світ запізнився з Україною».ОСТАННІ НОВИНИ
Український повітряний щит має бути забезпечений усім необхідним на постійній основі – звернення Президента Володимира Зеленського

6 годин тому

Україна хоче мати чіткі гарантії безпеки до членства в НАТО, яке буде головною гарантією – Президент

9 годин тому

За добу Сили оборони знищили 540 російських загарбників, збили 10 крилатих ракет, уразили 15 танків ворога: загальні втрати рф становлять 208,9 тисяч осіб – Генштаб ЗСУ

Вчора в 08:00

Допоки Україна не матиме сучасних літаків, нам потрібно більше «Петріотів» – Глава держави

01 червня 2023, 22:00

Обовʼязок місцевої влади – забезпечити наявність і доступність укриттів цілодобово – звернення Президента України

01 червня 2023, 21:45

Для нас важливо запровадити систему ефективної допомоги військовим, які втратили здоров’я під час виконання бойових завдань, — Ганна Маляр

01 червня 2023, 19:30

Президент України провів у Молдові багатосторонню зустріч у межах коаліції винищувачів

01 червня 2023, 19:15