Окупанти в захоплених українських містах створюють гуманітарну кризу, щоб надіслати свої «гумконвої» – Президент

03 березня 2022, 23:30 | ID: 66770
Окупанти в захоплених українських містах створюють гуманітарну кризу, щоб надіслати свої «гумконвої» – Президент

Окупанти в захоплених містах України створюють гуманітарну кризу, блокують українські «зелені коридори» й таким чином змушують людей виїжджати на територію Росії. Про це розповів Президент Володимир Зеленський під час спілкування з представниками західних ЗМІ.

«Гуманітарні вантажі щодо їжі, питної води, щодо ліків, інсуліну, особливо багато звернень і від пенсіонерів – вони постійно відправляються далі. Заблоковані в'їзди для наших гуманітарних вантажів у містечках, які окуповані», – розповів Глава держави.

За словами Президента, окупанти навмисно блокують «зелені коридори», щоб з іншого боку в місто потрапляли їхні гуманітарні вантажі.

Вони також не дають харків'янам пройти по «зелених коридорах» в інші області України, натомість створюють умови й коридори для виїзду наших громадян у РФ, зазначив Володимир Зеленський.

«Вони кажуть: ось, ми відкрили вам інший «зелений коридор». Ідіть до Росії. Заходьте в Росію, ми будемо давати вам харчі, воду, там ніхто не буде вас убивати», – зазначив він.

Президент наголосив: Україна ніколи не заборонятиме й не перешкоджатиме виїзду до РФ громадян, які вирішать зробити це для порятунку чи з інших причин. Однак, наголосив він, українці не хочуть іти до Росії.

«Я не можу змусити людей виходити на територію Росії. Я не можу їх гнати палками. Багато з них кажуть: «Ми туди не підемо», – констатував Володимир Зеленський.

Глава держави також зауважив, що в захоплених Росією населених пунктах, які не змогли відбити напад в умовах, коли окупант значно переважав за чисельністю, створюються важкі умови для життя.

«Десь у якихось містечках вони відключають електроенергію, забирають харчі з магазинів, а потім викрадені товари на площі роздають людям зі словами «ось ми вам привезли». «Гумконвой». Відбувається цинізм», – резюмував Президент.

Офіційне інтернет-представництво Президента УкраїниОСТАННІ НОВИНИ
Постачання Україні озброєння – це найкраща інвестиція у збереження стабільності у світі – звернення Президента Володимира Зеленського

5 годин тому

«Рамштайн» стає справжньою коаліцією вільного світу на підтримку України – звернення Олексія Резнікова

Вчора в 15:00

За три місяці повномасштабної збройної агресії втрати російських окупантів становлять 29350 осіб, знищено понад 1300 танків ворога – Генштаб ЗС України

Вчора в 08:45

Найближчі тижні війни будуть складними, але в нас немає жодної альтернативи, крім як боротись і перемогти – звернення Президента України

23 травня 2022, 23:15

Втрати російських окупантів становлять понад 600 артилерійських систем, збито 110 ворожих крилатих ракет – Генеральний штаб ЗС України

23 травня 2022, 09:00

Привітання з Днем морської піхоти України

23 травня 2022, 08:00

Україна щотижнево розширює свої міжнародні зв'язки, щоб отримати все необхідне для якнайшвидшого завершення війни – звернення Президента Володимира Зеленського

23 травня 2022, 00:00