Окупанти в захоплених українських містах створюють гуманітарну кризу, щоб надіслати свої «гумконвої» – Президент

03 березня 2022, 23:30 | ID: 66770
Окупанти в захоплених українських містах створюють гуманітарну кризу, щоб надіслати свої «гумконвої» – Президент

Окупанти в захоплених містах України створюють гуманітарну кризу, блокують українські «зелені коридори» й таким чином змушують людей виїжджати на територію Росії. Про це розповів Президент Володимир Зеленський під час спілкування з представниками західних ЗМІ.

«Гуманітарні вантажі щодо їжі, питної води, щодо ліків, інсуліну, особливо багато звернень і від пенсіонерів – вони постійно відправляються далі. Заблоковані в'їзди для наших гуманітарних вантажів у містечках, які окуповані», – розповів Глава держави.

За словами Президента, окупанти навмисно блокують «зелені коридори», щоб з іншого боку в місто потрапляли їхні гуманітарні вантажі.

Вони також не дають харків'янам пройти по «зелених коридорах» в інші області України, натомість створюють умови й коридори для виїзду наших громадян у РФ, зазначив Володимир Зеленський.

«Вони кажуть: ось, ми відкрили вам інший «зелений коридор». Ідіть до Росії. Заходьте в Росію, ми будемо давати вам харчі, воду, там ніхто не буде вас убивати», – зазначив він.

Президент наголосив: Україна ніколи не заборонятиме й не перешкоджатиме виїзду до РФ громадян, які вирішать зробити це для порятунку чи з інших причин. Однак, наголосив він, українці не хочуть іти до Росії.

«Я не можу змусити людей виходити на територію Росії. Я не можу їх гнати палками. Багато з них кажуть: «Ми туди не підемо», – констатував Володимир Зеленський.

Глава держави також зауважив, що в захоплених Росією населених пунктах, які не змогли відбити напад в умовах, коли окупант значно переважав за чисельністю, створюються важкі умови для життя.

«Десь у якихось містечках вони відключають електроенергію, забирають харчі з магазинів, а потім викрадені товари на площі роздають людям зі словами «ось ми вам привезли». «Гумконвой». Відбувається цинізм», – резюмував Президент.

Офіційне інтернет-представництво Президента УкраїниОСТАННІ НОВИНИ
Український повітряний щит має бути забезпечений усім необхідним на постійній основі – звернення Президента Володимира Зеленського

6 годин тому

Україна хоче мати чіткі гарантії безпеки до членства в НАТО, яке буде головною гарантією – Президент

9 годин тому

За добу Сили оборони знищили 540 російських загарбників, збили 10 крилатих ракет, уразили 15 танків ворога: загальні втрати рф становлять 208,9 тисяч осіб – Генштаб ЗСУ

Вчора в 08:00

Допоки Україна не матиме сучасних літаків, нам потрібно більше «Петріотів» – Глава держави

01 червня 2023, 22:00

Обовʼязок місцевої влади – забезпечити наявність і доступність укриттів цілодобово – звернення Президента України

01 червня 2023, 21:45

Для нас важливо запровадити систему ефективної допомоги військовим, які втратили здоров’я під час виконання бойових завдань, — Ганна Маляр

01 червня 2023, 19:30

Президент України провів у Молдові багатосторонню зустріч у межах коаліції винищувачів

01 червня 2023, 19:15