Володимир Зеленський: Світ уже розуміє, що Президента РФ треба саджати за стіл перемовин, поки з ним готові говорити

01 березня 2022, 23:30 | ID: 66744

Президент України Володимир Зеленський заявляє, що не має великих очікувань від нинішнього формату українсько-російських переговорів щодо припинення вогню, адже окрім закликів потрібні ще й конкретні кроки назустріч. Проте цивілізований світ має саджати Президента Російської Федерації Володимира Путіна за стіл перемовин, поки не пізно. Про це Глава держави сказав в інтерв'ю CNN та Reuters.

«Я не очікую великих результатів, тому що віра в такий формат, починаючи з Мінська, втрачається. Тут є бажання людей закінчити цю війну. І в цьому бажанні, крім слів «я бажаю», «ми хочемо» або постійних закликів, що «Україна не виконує «Мінськ», треба ще щоденно працювати. Сідати, шукати діалог», – зазначив він.

Глава держави повідомив, що не побачив конкретики від першої зустрічі української та російської делегацій, яка відбулася в районі кордону України та Республіки Білорусь.

«Я поки що не відчуваю від цього складу й від цієї першої зустрічі конкретики. Єдине – це один відсоток того, що вони знов-таки зможуть зустрітися та проговорити ті чи інші кроки вперед», – сказав Володимир Зеленський.

Президент України наголосив, що для початку діалогу необхідне повне припинення вогню.

«Але щоб робити кроки вперед, треба, щоб хтось робив кроки назустріч», – додав він.

За словами Володимира Зеленського, якщо партнери не готові бачити Україну в НАТО через небажання Росії, мають бути спільно напрацьовані гарантії безпеки для нашої держави.

«Ми готові говорити про гарантії безпеки для України. Це залежить від наших партнерів, – заявив він. – Це значить, що ми маємо нашу територіальну цілісність, що наші кордони захищені, у нас є особливі стосунки з усіма сусідами, ми в повній безпеці. І гаранти, які дають нам безпеку, вони це гарантують юридично».

Глава держави наголосив, що Україна боротиметься проти окупанта стільки, скільки буде необхідно. Однак він висловив сподівання, що війна не триватиме довго.

«Світ уже розуміє, що треба саджати за стіл перемовин Президента Російської Федерації, поки ще з ним готові сісти за стіл перемовин. Я так вважаю», – зауважив Володимир Зеленський.

Водночас, за словами Президента, він не може сказати, скільки часу для цього потрібно.

«Це вже не вимірюється грошима. Це, на жаль, вимірюється людьми. Людей не буває дуже багато», – додав він.

Глава держави наголосив, що через війну та вторгнення Росії Україна не має часу на довгі бюрократичні процедури та затягування вирішення питань, адже війна триває, щодня гинуть люди й потрібна допомога.

«У цій війні є конкретика. Конкретика, щоб вижити й щось зробити. Тому всі ми діємо швидко. Тому армія робить усе швидко. Тому ми захищаємо нашу державу швидко. І так само, якщо нам хочуть допомогти, всі повинні діяти швидко», – резюмував Президент України.

Офіційне інтернет представництво Президента УкраїниОСТАННІ НОВИНИ
Постачання Україні озброєння – це найкраща інвестиція у збереження стабільності у світі – звернення Президента Володимира Зеленського

5 годин тому

«Рамштайн» стає справжньою коаліцією вільного світу на підтримку України – звернення Олексія Резнікова

Вчора в 15:00

За три місяці повномасштабної збройної агресії втрати російських окупантів становлять 29350 осіб, знищено понад 1300 танків ворога – Генштаб ЗС України

Вчора в 08:45

Найближчі тижні війни будуть складними, але в нас немає жодної альтернативи, крім як боротись і перемогти – звернення Президента України

23 травня 2022, 23:15

Втрати російських окупантів становлять понад 600 артилерійських систем, збито 110 ворожих крилатих ракет – Генеральний штаб ЗС України

23 травня 2022, 09:00

Привітання з Днем морської піхоти України

23 травня 2022, 08:00

Україна щотижнево розширює свої міжнародні зв'язки, щоб отримати все необхідне для якнайшвидшого завершення війни – звернення Президента Володимира Зеленського

23 травня 2022, 00:00