Незаконні збройні формування за підтримки РФ збільшили кількість провокацій напередодні засідання Ради Безпеки ООН

17 лютого 2022, 15:42 | ID: 66527
Незаконні збройні формування за підтримки РФ збільшили кількість провокацій напередодні засідання Ради Безпеки ООН

З ранку 17 лютого, починаючи з 4.55, на кількох ділянках лінії зіткнення у Донецькій та Луганській областях незаконними збройними формуваннями, підконтрольними Російській Федерації, здійснено понад 40 провокаційних обстрілів позицій Об’єднаних сил, а також об’єктів цивільної інфраструктури, із застосуванням ствольної артилерії, гранатометів, мінометів та танків, насамперед на Новоайдарському, Попаснянському та Торецькому напрямках.

Зокрема, близько 8.50 було обстріляно Станицю Луганську. Один снаряд потрапив у будівлю дитячого садка, де на момент обстрілу перебувало 20 дітей та 18 співробітників установи. Три особи з числа персоналу дитсадка отримали ушкодження, попередній діагноз – контузія. Їм надано медичну допомогу. Співробітниками ДСНС та ГУНП в Луганській області проведена евакуація дітей та персоналу дитсадка у безпечне місце.

Близько 10:25 відбувся обстріл зі сторони тимчасово окупованої території по населеному пункту Врубівка, внаслідок чого один зі снарядів влучив у двір Врубівського ліцею Попаснянської міської територіальної громади. На момент обстрілу в ліцеї знаходилось 30 учнів та 14 осіб персоналу.

Внаслідок обстрілів також пошкоджено газогін та житлові будинки.

Українською стороною СЦКК вжито заходів із введення режиму “тиші” із застосуванням координаційного механізму по реагуванню на порушення режиму припинення вогню з залученням СММ ОБСЄ.

Збройні Сили України діють згідно з домовленостями відповідно до Заходів з посилення режиму припиненню вогню, узгоджених 22 липня 2020 року. Зокрема, був задіяний координаційний механізм, передбачений пунктом д), а також заходи відповідно до пункту е).

Українська делегація у Тристоронній контактній групі звернулась до координатора ТКГ від ОБСЄ щодо невідкладного скликання позачергового засідання робочої групи з питань безпеки, а після цього – засідання ТКГ з питань порушень режиму припинення вогню, які відбувалися впродовж 17 лютого.

«Незаконні збройні формування за підтримки Росії збільшили кількість провокацій. Це зроблено свідомо напередодні засідання Ради безпеки ООН, під час якого розглядатиметься питання виконання Мінських домовленостей. Треба відзначити збільшення кількості прицільних обстрілів, які створюють небезпеку для мирних мешканців, у тому числі, дітей. Водночас, Російська Федерація нарощує інформаційну кампанію із залученням окупаційних адміністрацій для обґрунтування розширення масштабів збройної агресії проти нашої Держави. Наші представники у СЦКК здійснили усі необхідні процедури реагування, задіяні відповідні механізми на рівні СММ ОБСЄ. Очікуємо, що відповідна інформація буде відображена у звітах СММ ОБСЄ.

Ми неухильно дотримуємось усіх взятих на себе зобов’язань і вживаємо заходів для забезпечення безпеки наших громадян. Також ми будемо інформувати міжнародних партнерів. Спільно з колегами з інших відомств ми забезпечимо максимальний доступ українських та іноземних ЗМІ до місць обстрілів, ми максимально прозорі. Буде зроблено усе, щоб надати світу об’єктивну інформацію про те, хто насправді порушує Мінські домовленості і не хоче миру. Усі факти, які сьогодні сталися, мають бути розслідувані. Це дозволить більш ефективно діяти в майбутньому з метою підтримання режиму припинення вогню», - сказав Міністр оборони України Олексій Резніков.

Станом на 13.00 вогонь з боку підконтрольних Росії незаконних збройних формувань припинився. Підрозділи Об’єднаних сил контролюють ситуацію, органи влади вживають заходів для фіксації нанесеної шкоди, ліквідації наслідків обстрілів, надають необхідну допомогу постраждалим.ОСТАННІ НОВИНИ
Привітання Рустема Умєрова з Днем радіотехнічних військ Повітряних Сил Збройних Сил України

40 хвилин тому

Міноборони не допустило втрати плат із вмістом дорогоцінних металів на понад 65 мільйонів гривень

2 години тому

Загальні втрати російських окупантів становлять 328,7 тис. осіб, знищено більше 5550 танків ворога ‒ Генеральний штаб ЗСУ

2 години тому

Дуже важливо, щоб кількість «Пунктів незламності» в усіх областях була достатньою для будь-якої надзвичайної ситуації – звернення Президента України

Вчора в 20:45

Рустем Умєров привітав перших слухачів курсу «Стратегічне управління вищого рівня та державної політики L-5»

Вчора в 15:25

Рустем Умєров до учасників IT-коаліції: «Війну виграють технології» 

Вчора в 09:45

Від початку широкомасштабної війни проти України росія втратила 327,5 тис. осіб, знищено більше 7900 артилерійських систем ворога – Генштаб ЗСУ

Вчора в 08:00