До земель оборони повернуто територію під Борисполем ринковою вартістю близько 30 млн грн

22 жовтня 2021, 13:38 | ID: 64811

Міноборони спільно з Держгеокадастром повернуто у державну власність протиправно приватизовані 12 земельних ділянок загальною площею 95 га, які входили в межі військового полігону Дівички поблизу м. Бориспіль Київської області.

Нагадаємо, що у червні 2021 року Міноборони поновлено право на військовий полігон площею 7,7 тис га на Київщині у взаємодії з Київською обласною адміністрацією за сприяння Мінагрополітики.

Проте поки у Міністерстві оборони тривала робота щодо повернення земельної ділянки полігону Дівички остання не мала належного контролю з боку органу, що нею користувався.

 Внаслідок чого більше 500 га землі призначеної для тренувань артилеристів Збройних Сил України перетворились на приватизовані землі для індивідуального садівництва, підсобного сільського господарства та товарного сільськогосподарського виробництва.

Власниками 70 земельних ділянок в центрі військового об’єкту стали 15 комерційних структур та 55 фізичних осіб.

Після реєстрації полігону за Міноборони, його «дерибан» було не тільки припинено, а й протягом тільки останніх двох місяців вже було повернуто близько 60 га землі.

Оскільки Міноборони вживаються заходи щодо повернення всієї території полігону, то спільно з Держгеокадастром скасовано протиправну реєстрацію ще 95 га земель оборони, які були виведені із державної власності 12 бізнесменами-садівниками. Ринкова вартість повернутої землі поблизу м. Бориспіль сягає 30 млн грн.

Повернення полігону має надзвичайно важливе значення для обороноздатності держави в часи збройної агресії, тому запущені всі механізми для видалення відомостей з Публічної кадастрової карти України, про ті ділянки, що ще залишились у приватній власності в межах військового об’єкту.