У Міноборони відбулися урочисті заходи з нагоди Дня захисників і захисниць України

12 жовтня 2021, 13:38 | ID: 64685
У Міноборони відбулися урочисті заходи з нагоди Дня захисників і захисниць України У Міноборони відбулися урочисті заходи з нагоди Дня захисників і захисниць України У Міноборони відбулися урочисті заходи з нагоди Дня захисників і захисниць України У Міноборони відбулися урочисті заходи з нагоди Дня захисників і захисниць України У Міноборони відбулися урочисті заходи з нагоди Дня захисників і захисниць України У Міноборони відбулися урочисті заходи з нагоди Дня захисників і захисниць України У Міноборони відбулися урочисті заходи з нагоди Дня захисників і захисниць України У Міноборони відбулися урочисті заходи з нагоди Дня захисників і захисниць України

Сьогодні, 12 жовтня в Міністерстві оборони України відбулися урочисті заходи з нагоди Дня захисників і захисниць України. У заході взяли участь Міністр оборони Андрій Таран, начальник Генерального штабу ЗС України генерал-лейтенант Сергій Шаптала, керівний склад Міноборони та Збройних Сил України, військовослужбовці та запрошені гості відомства.

Під час заходу присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять захисників України.

– День захисників і захисниць України – це особливе свято. Сьогодні ми вшановуємо не тільки тих, хто стоїть на варті нашого спокою, ми згадуємо всіх, хто у різні буремні періоди нашої історії брав участь у визвольних змаганнях, вів смертельний двобій із нацизмом, брав участь у  миротворчій діяльності, хто з 2014-го піднявся на відсіч російській збройній агресії, – зазначив Андрій Таран.

Міністр окремо відзначив, що сьогоднішній день ми вперше святкуємо вже як  День захисників і захисниць України. На його думку, це правильний крок парламенту, адже з перших днів російсько-української війни жінки, не вагаючись, самовіддано й героїчно стали на захист суверенітету та територіальної цілісності нашої держави. Тому вшанування Захисниць України – важливо, сучасно і, зрештою, символічно, адже пам’ятаємо, що це ще й День Покрови Пресвятої Богородиці – заступниці наших воїнів.

Очільник оборонного відомства вчергове підкреслив про важливість розробки  та затвердження Указу Президента України Стратегії воєнної безпеки України. Адже вона передбачає абсолютно новітнє для України доктринальне поняття – Всеохоплююча оборона. У липні ухвалено закон «Про основи національного спротиву», ініційований Президентом. І це означає, що тепер захист України є всенародною справою і здійснюється як на підконтрольній, так і на окупованій територіях нашої держави.

– Сьогодні, вважаю, буде правильним згадати тих українців на тимчасово окупованих територіях, які готові боротись із загарбниками і чинити опір, захищати право України на свою територіальну цілісність. Давайте передамо їм дух моральної підтримки і віри у перемогу, – наголосив він.

Окрім цього, відбулася церемонія нагородження військовослужбовців та працівників Збройних Сил України відомчими відзнаками Міністерства оборони України. Цьогоріч відзначили 35 осіб, які протягом служби продемонстрували високий і професійний рівень вмінь.

Також відбувся святковий концерт, який підготував до свята творчий колектив Національного президентського оркестру.

Глава оборонного відомства подякував військовослужбовцям та працівникам ЗС України за сумлінну службу, мужність та самовідданість, яку вони щодня демонструють як в Операції об’єднаних сил, так і в пунктах постійної дислокації.

– Ми сильні, тому що ми об’єднані! Ми нездоланні, тому що на захисті України стоять мужні чоловіки та відважні жінки! У День захисників та захисниць України бажаю вам міцного здоров’я, життєвих гараздів і нехай після будь-яких баталій, вдома на вас завжди чекає затишне родинне коло. Добробуту Вам, нових звершень і перемог в ім’я Батьківщини! –звернувся до усіх присутніх Міністр оборони України.ОСТАННІ НОВИНИ