В проєкті бюджету-2022 обсяг фінансування сектору безпеки і оборони України становить рекордні 5,95% від ВВП

16 вересня 2021, 13:55 | ID: 64330
В проєкті бюджету-2022 обсяг фінансування сектору безпеки і оборони України становить рекордні 5,95% від ВВП

Вперше в історії країни у проєкті бюджету на 2022 рік запланований обсяг фінансування сектору безпеки і оборони України становить рекордні 5,95% від ВВП (відповідний показник у 2021 році становив 5,92%, а у 2020 році 5,45% від ВВП). Про це повідомив Голова Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки Олександр Завітневич на своїй сторінці у Facebook.

За словами посадовця, окрім бюджетних видатків на оборону, ми отримаємо міжнародну допомогу від урядів Франції (12,6 млрд грн), Великої Британії (6,7 млрд грн) та США (1,7 млрд грн). Рекордні кошти 32,9 млрд грн передбачені на програму розвитку озброєння та військової техніки.

«Ми чудово розуміємо, що супутником бойового досвіду обов'язково має бути сучасне озброєння та техніка. Ми маємо робити крок вперед, щоб наші військові могли застосовувати та використовувати новітню зброю. У нас є розробки, плани, які тепер мають втілитися в життя. Це також дасть стимул для розвитку підприємств ОПК, що дозволить не тільки забезпечити обороноздатність та безпеку країни, але й сприятиме збільшенню робочих місць на підприємствах ОПК», - йдеться у повідомленні.

Також 5,5 млрд грн виділено для забезпечення житлом учасників АТО/ООС зі статусом внутрішньо переміщених осіб. Видатки державного бюджету для Міністерства оборони в 2022 році заплановані у сумі 131 млрд грн без урахування державних гарантій, що більше 2021 року на 13,4 млрд грн.

72 млрд грн підуть на грошове забезпечення і заробітну плату військовослужбовців, що на 11,2 млрд грн більше, ніж у 2021 році.

«Ми неодноразово піднімали питання грошового забезпечення на засіданнях Комітету, адже ті люди, які ризикують своїм життям за нашу безпеку й оборону, мають відчувати увагу держави. 7,5 млрд грн підуть на пальне та речове майно для армії, 4,1 млрд грн – на харчування, 3,5 млрд грн – на соціальне забезпечення військовослужбовців, 2,1 млрд грн – на утилізацію боєприпасів, озброєнь, військової техніки та пожежний захист, а також 1,3 млрд грн на будівництво житла для військових», - зазначив у своєму дописі Олександр Завітневич. - Ніколи в жодному році таких видатків на сектор безпеки і оборони не було. Бачимо, що фінансування армії і оборонних ініціатив залишається однією з ключових статей в проекті Державного бюджету на 2022 рік. Ми маємо забезпечити наші ЗСУ всім необхідним для ефективної безпеки і оборони».

Офіційна Facebook-сторінка Голови Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки



ОСТАННІ НОВИНИ