В Одесі військові моряки відпрацювали показове корабельне бойове навчання «Залишення аварійного корабля»

16 вересня 2021, 09:53 | ID: 64323
В Одесі військові моряки відпрацювали показове корабельне бойове навчання «Залишення аварійного корабля» В Одесі військові моряки відпрацювали показове корабельне бойове навчання «Залишення аварійного корабля» В Одесі військові моряки відпрацювали показове корабельне бойове навчання «Залишення аварійного корабля» В Одесі військові моряки відпрацювали показове корабельне бойове навчання «Залишення аварійного корабля» В Одесі військові моряки відпрацювали показове корабельне бойове навчання «Залишення аварійного корабля» В Одесі військові моряки відпрацювали показове корабельне бойове навчання «Залишення аварійного корабля» В Одесі військові моряки відпрацювали показове корабельне бойове навчання «Залишення аварійного корабля» В Одесі військові моряки відпрацювали показове корабельне бойове навчання «Залишення аварійного корабля»

У Практичній гавані Одеси під керівництвом офіцерів Командування Військово-Морських Сил ЗС України відбулося показове корабельне бойове навчання «Залишення аварійного корабля». Мета заходу – практична підготовка особового складу з питань експлуатації аварійно-рятувального майна, демонстрація використання засобів рятування та евакуації особового складу, техніки та майна з корабля.

Як розповів головний механік командування підготовки Командування ВМС ЗС України капітан 1 рангу Олександр Ігнатенко, до навчання було залучено керівний склад дивізіонів та кораблів.

— Показове корабельне бойове навчання складалося з двох частин: теоретичної, під час якої було проведено інструкторсько-методичне заняття з організації утримання і використання аварійно-рятувального майна, та практичної – із демонстрацією порядку користування ним. Із судна скинули рятувальний пліт на воду і відпрацювали евакуацію особового складу з аварійного корабля, — розповів капітан 1 рангу Олександр Ігнатенко.

Нагадаємо, що пліт забезпечує підтримання на плаву в морських умовах відповідної кількості людей, оберігає їх від впливу негоди і різких коливань температур. Крім того, на ньому є засоби першої необхідності для збереження життя особового складу, сигнальні засоби для полегшення пошуку потерпілих від лиха, запаси води, їжі, тощо. Відповідно вказані рятувальні засоби є на всіх кораблях, катерах та суднах ВМС ЗС України. Плоти щороку проходять технічний огляд та сертифікацію.

— Сьогодні ми вперше з 2014 року проводимо таке навчання з фактичним використанням рятувальних засобів. Приємно, що з'явилась можливість практично показати особовому складу як користуватися аварійно-рятувальним майном. Сьогодні нам продемонстрували сучасні аварійно-рятувальні засоби датської фірми Viking. Важливо, щоб наші моряки навчалися саме на сучасних зразках корабельного майна, адже у Військово-Морських Силах триває поступове переоснащення морально застарілого обладнання на кращі світові зразки, що дозволяє нам йти в ногу з часом та сприяє наближенню до взаємосумісності зі збройними силами країн-членів НАТО, — зазначив заступник командувача підготовки Командування ВМС ЗС України капітан 1 рангу Андрій Коваль.

Він також повідомив, що наразі у ВМС ЗС України прийнято концепцію швидкої еволюції в питаннях підготовки особового складу.

— Ми розпочинаємо цикл показових заходів бойової підготовки для того, щоб практично продемонструвати як використовувати корабельне озброєння та майно Військово-Морських Сил України. Ми прагнемо підготувати військовослужбовця будь-якої категорії, від матроса до офіцера, ще у навчальних закладах та в навчальних центрах, щоб він прийшов на корабель вже повністю підготовленим, а на кораблі лише підтримували його навченість, — зазначив капітан 1-го рангу Андрій Коваль.

Наскільки важливими є такі навчання, поділився своїми думками і командир корабля, на борту якого проходила практична фаза заняття.

— Звісно, раніше на кораблях регулярно проводилися навчання з організації залишення аварійного корабля, але лише теоретичні. Наприклад, сьогодні із близько трьох десятків присутніх військових моряків раніше бачили практичне застосування плоту в дії лише двоє. А, як відомо, жодна теорія без закріплення на практиці є малоефективною. Тож, сподіваюся, такі навчання стануть регулярними для екіпажів і щоразу доповнюватимуться новими і цікавими елементами, — зазначив офіцер.

Служба зв’язків з громадськістю Командування Військово-Морських Сил Збройних Сил УкраїниОСТАННІ НОВИНИ