В Одесі відбувся перший випуск інструкторів-водолазів

11 вересня 2021, 13:25 | ID: 64271
В Одесі відбувся перший випуск інструкторів-водолазів В Одесі відбувся перший випуск інструкторів-водолазів В Одесі відбувся перший випуск інструкторів-водолазів В Одесі відбувся перший випуск інструкторів-водолазів В Одесі відбувся перший випуск інструкторів-водолазів В Одесі відбувся перший випуск інструкторів-водолазів В Одесі відбувся перший випуск інструкторів-водолазів В Одесі відбувся перший випуск інструкторів-водолазів В Одесі відбувся перший випуск інструкторів-водолазів

На базі Водолазної школи Військово-Морських Сил Збройних Сил України відбувся перший випуск курсантів, які проходили 8-тижневий курс фахової водолазної підготовки середнього рівня за спеціальністю «інструктор-водолаз».

Як повідомив начальник Водолазної школи капітан 1 рангу Сергій Титаренко, навчальна програма була максимально насичена практичними заняттями та спрямована на поглиблення знань та навичок військових водолазів. Зокрема, учасники курсу відпрацювали водолазні спуски в різних умовах на глибинах до 30 метрів, зокрема у відкритому морі, і навіть вночі.

— Пройти цей курс мали змогу лише ті водолази, які набули необхідного досвіду під час своєї служби і мають не менше 90 годин практики. Під час практичних занять вони навчалися працювати із сучасним водолазним спорядженням, відпрацьовували нові види водолазних робіт — водолазний пошук різними способами, водолазне обстеження із застосуванням відеофіксації, суднопідйомні роботи із застосуванням м’яких суднопідйомних понтонів, роботи із застосуванням ручного та гідравлічного інструменту, роботи з водоструменевим обладнанням, електрозварювальні та різальні роботи на затоплених об’єктах,  — розповідає капітан 1 рангу Сергій Титаренко. — Під час навчання вперше з 2014 року використовували новітню водолазну техніку, серед якої мобільна водолазна станція з шланговим водолазним спорядженням SuperLite 27, мобільна водолазна станція з універсальним  водолазним спорядженням Divator DP 1, спеціальне водолазне спорядження замкнутого циклу дихання Caimano MK4 CDV.

Також він зазначив, що, окрім вміння працювати під водою та володіти сучасним спорядженням, інструктор-водолаз має керувати водолазними спусками на глибинах до 20 метрів. Тож під час занять особливу увагу приділяли саме керуванню спусками.

— Не варто забувати, що інструктори мають здійснювати медичне забезпечення спусків, тому курсанти працювали з таблицями лікувальної рекомпресії, відпрацьовували надання допомоги аварійному водолазу, здійснювали реанімацію постраждалого за допомогою водолазної барокамери. До слова, прийняття рішення на лікування — це завдання саме інструктора-водолаза, — додав офіцер.

Інформагентство АрміяInformОСТАННІ НОВИНИ