Україна та Велика Британія переходять до практичної реалізації проєкту морського партнерства

25 серпня 2021, 10:15 | ID: 64042
Україна та Велика Британія переходять до практичної реалізації проєкту морського партнерства

24 серпня заступник Міністра оборони України Олександр Носов провів робочу зустріч з делегацією Великої Британії на чолі з Міністром з питань оборонних закупівель Джеремі Квіном.

У результаті погоджено, що Україна та Велика Британія переходять до практичної площини виконання Меморандуму про реалізацію проєктів морського партнерства між консорціумом промисловості Сполученого Королівства та ВМС України, підписаного 21 червня цього року в Одесі.

Документ, зокрема, передбачає спільне проєктування і будівництво військових кораблів в Україні та Великій Британії, а також будівництво інфраструктури ВМС України на загальну суму 1,7 млрд фунтів стерлінгів. Реалізація проєктів розпочнеться після укладення Рамкової угоди між урядами двох держав терміном до 8 років. Під час зустрічі було обговорено основні кількісні та якісні показники й етапи реалізації домовленостей.

Учасників та результати перемовин особисто привітала Надзвичайний і Повноважний Посол Великої Британії в Україні Мелінда Сіммонс.

Досягнуті домовленості – ще один крок у розвитку двостороннього співробітництва між Україною та Сполученим Королівством задля розбудови спроможностей українського флоту  у Чорному та Азовському морях.