Прапор нашої держави на відкритті Олімпіади буде в руках українських офіцерів

22 липня 2021, 14:45 | ID: 63579
Прапор нашої держави на відкритті Олімпіади буде в руках українських офіцерів Прапор нашої держави на відкритті Олімпіади буде в руках українських офіцерів Прапор нашої держави на відкритті Олімпіади буде в руках українських офіцерів

Вже завтра в Токіо запалає олімпійський вогонь. На врочистій церемонії відкриття Ігор ХХХІІ Олімпіади вперше від країн-учасниць почесну місію винесення прапора виконають одразу два прапороносці  жінка і чоловік. Україну представлятимуть найдосвідченіші спортсмени нашої команди — заслужений майстер спорту України, чемпіон світу, багаторазовий призер світових та європейських чемпіонатів, представник ЦСК Збройних Сил України капітан Богдан Нікішин та заслужений майстер спорту України, олімпійська чемпіонка з кульової стрільби, офіцер Служби безпеки України Олена Костевич.

Рішення щодо прапороносців України на відкритті Ігор ухвалили під час загальнокомандних зборів присутні наразі в Японії спортсмени Олімпійської збірної України. Що відомо про спортсменів?

Для Богдана Нікішина Олімпіада в Токіо стане вже четвертою в кар’єрі

Чемпіон світу з фехтування Богдан Нікішин проживає в Дніпрі. Він найстарший спортсмен у складі Олімпійської збірної України. Ігри в Токіо стануть вже четвертими в його кар’єрі. Він чемпіон світу (2015), багаторазовий призер чемпіонатів світу та Європи з фехтування на шпагах. В олімпійському Ріо-2016 посів 4 місце.

Довідково. Після здобуття першої для себе медалі континентальної першості в індивідуальному заліку на чемпіонаті Європи 2016-го, Національний олімпійський комітет України визнав Богдана найкращим спортсменом червня 2016 року. Крім того, разом із партнерами по команді — Дмитром Карюченком, Максимом Хворостом та Анатолієм Гереєм — Богдан Нікішин здобув бронзову нагороду і в командному турнірі. У 2018-му став переможцем етапу Кубка світу з фехтування на шпагах у канадському Ванкувері.

У 2018 році, після особистої бронзової нагороди на чемпіонаті Європи, вперше у своїй кар’єрі Богдан очолив світовий рейтинг шпажистів FIE. Такий результат спортсмен здобу завдяки успішним виступам на етапах Кубка світу, де виборов одну золоту та три срібні нагороди.

 Для мене велика честь нести прапор України. Дуже вдячний спортсменам-колегам за довіру й повагу. Два прапороносці  прекрасна ініціатива, і буде чудово, якщо це стане доброю традицією,  сказав Богдан.

Чернігівська снайперка за психологічну стійкість на вогневім рубежі здобула ймення Iron  «Залізна»

Олена Костевич  найдосвідченіша українська стрільчиня у складі Олімпійської збірної. Заслужений майстер спорту України, олімпійська чемпіонка (2004), дворазова бронзова призерка Олімпіади (2012) з кульової стрільби. Ігри в Токіо для титулованої спортсменки вже п’яті в її кар’єрі.

Олена спеціалізується на стрільбі з пневматичного пістолета. У дитинстві займалася спортивною гімнастикою, потім — великим тенісом. У стрільбу прийшла в одинадцять років за ініціативи матері. Тренуватися почала в спортивно-стрілецькому клубі Чернігова.

— Ці Ігри вже п’яті в моїй кар’єрі. Якщо відверто, завжди мріяла виконати цю почесну місію. На відкритті Олімпіади в Токіо серед прапороносців інших держав буде багато титулованих, досвідчених представників кульової і стендової стрільби. Мені приємно бути в їхніх рядах, — каже Олена.

Нагадаємо, Ігри в Токіо триватимуть з 23 липня по 8 серпня. Україну на найголовніших спортивних змаганнях представлятимуть 158 олімпійців у 25 видах спорту (30 дисциплінах). За поданням національних федерацій і згідно з міжнародною й національною системою відбору, затверджений поіменний склад Олімпійської збірної України для участі в Іграх ХХХІІ Олімпіади в Токіо — 2020. До складу української збірної ввійшли і 60 армійських спортсменів, які виступатимуть у 16 видах спорту.

АрміяInformОСТАННІ НОВИНИ