Сучасних збройних сил не може бути без високотехнологічного ОПК, – Олександр Миронюк

12 травня 2021, 15:50 | ID: 62672
Сучасних збройних сил не може бути без високотехнологічного ОПК, – Олександр Миронюк

На цьому акцентував увагу заступник Міністра оборони України Олександр Миронюк під час виступу на Всеукраїнському форумі «Україна 30. Безпека країни». За його словами, нині є загальний тренд на посилення вітчизняного виробника. Про це повідомляє АрміяInform.

− Міністерство оборони, Збройні Сили України йдуть пліч-о-пліч із підприємствами ОПК, ми спільно виконуємо різні проєкти, які тепер можемо з гордістю представляти, − заявив Олександр Миронюк. − Це комплекси «Нептун», «Вільха» різних модифікацій, сучасні бронетранспортери БТР-4, стрілецьке озброєння тощо. Адже ми не можемо виграти війну завтрашнього дня з технікою минулого.

Олександр Миронюк зауважив, що, можливо, у нас немає підприємств з вироблення боєприпасів замкнутого циклу, але ми маємо широку номенклатуру боєприпасів, які виготовляються із застосуванням імпортних складових.

На запитання модератора заходу щодо можливого закриття кордонів в умовний час «Ч» заступник Міністра оборони нагадав, що така ситуація вже відбувалася у березні 2020 року.

− Тоді COVID-19 перевірив нас на спроможність кооперації всередині України, − сказав Олександр Миронюк. – Виробники зіткнулися з обмеженням експорту та імпорту, і на плаву залишилися ті підприємства, керівники яких ухвалили правильне рішення − сфокусуватися на вітчизняних ресурсах.

− Міністерство оборони України покладається на зміцнення вітчизняного виробник, − підкреслив Олександр Миронюк. − Сьогодні ми намагаємося разом з імпортом завозити в Україну технології. Ми намагаємося працювати за схемою: перший рік – закупаємо, другий – розробляємо аналог, третій – виробляємо своє.