«Якою б не була назва чи статус операції, йдеться про російсько-українську війну. 3 роки тому АТО стала ООС», - Андрій Таран

30 квітня 2021, 09:40 | ID: 62527
«Якою б не була назва чи статус операції, йдеться про російсько-українську війну. 3 роки тому АТО стала ООС», - Андрій Таран

Календар невблаганно веде лік часу. 14 квітня ми згадували гірку дату – початок Антитерористичної операції 2014 року.  4 довгих роки АТО. Небачений до того опір українського суспільства навалі Російської Федерації.

 

30 квітня 2018 року о 14:00 формат операції на Донбасі змінився - розпочалась Операція Об’єднаних сил. Не змінилося основне завдання із відсічі збройної агресії Російської Федерації, захисту територіальної цілісності і суверенітету України.

Від стримування ворога і стабілізації ситуації на Донбасі було поставлено мету перейти до звільнення території України від російських окупаційних військ.

Безпосереднє керівництво силами оборони у визначених районах перейшло до Збройних Сил України.

Держава ввела у дію принципово новий і необхідний для виконання безпекових завдань комплекс військових і спеціальних організаційно-правових заходів, спрямованих на протидію діяльності збройних формувань Російської Федерації. Запроваджений особливий порядок в районі конфлікту надав військовослужбовцям розширених прав, максимально адекватних безпековим загрозам в районі проведення операції Об’єднаних сил.

Сили оборони держави отримали більш відповідну до реалій, а відтак і більш ефективну організаційну основу. За принципами і стандартами НАТО було створено Командування об’єднаних сил для керівництва усіма операціями Збройних Сил України та об’єднаний командний пункт Об’єднаних сил для управління операцією на в окремих районах Донецької та Луганської областей.

Зміна АТО на ООС мала свої наслідки і для місцевого населення. Держава отримала дієвіші інструменти допомоги людям прифронтових населених пунктів та поліпшення соціально-економічних умов в районі проведення операції Об’єднаних сил. 

Арифметика дат болюча: 4 роки АТО +3 роки ООС = 7 років війни Росії проти України. Як  би не називались операції з оборони рідного краю, безсумнівне одне - це наша відповідь на агресію Російської Федерації. 

Останні місяці ще раз показали – не треба мати жодних ілюзій: сотні кілометрів українсько-російського кордону - це сотні кілометрів фронту.  Тримати його – завдання наших оборонців. Місія політиків  - сконцентруватися на врегулюванні та припинення війни на Донбасі мирним шляхом.

За сім років стримування російської агресії спроможності Збройних Сил України зросли кардинально, як і здатність інших силових структур до спільного, узгодженого виконання завдань оборони.

У нас є Об’єднана сила, у нас є політична воля, у нас є міжнародна підтримка. Разом переможемо!

Слава Україні!

Міністр оборони України Андрій ТаранОСТАННІ НОВИНИ
Зведення Міноборони України щодо обстановки в районі проведення операції Об’єднаних сил

16 хвилин тому

Командування Медичних сил про епідемічну ситуацію у Збройних Силах України станом на 18 червня 2021 року

2 години тому

«Глибока шана і безмежна вдячність Захисникам, які віддали життя за Україну». В Міністерстві оборони вшанували загиблих Героїв

3 години тому

Новий освітній курс «Стоп корупція для військовослужбовців» відтепер на порталі «Дія. Цифрова освіта»

4 години тому

Ранкове зведення щодо ситуації в районі проведення операції Об’єднаних сил станом на 7.00 18 червня 2021 року

6 годин тому

Вечірнє зведення щодо ситуації в районі проведення операції Об’єднаних сил станом на 17.00 17 червня 2021 року

Вчора в 17:42

В Національному університеті оборони України імені Івана Черняховського відбудеться урочистий випуск слухачів

Вчора в 15:31