Закон щодо призову на військову службу резервістів у особливий період: Андрій Таран відповів на 3 найпоширеніші запитання

21 квітня 2021, 16:50 | ID: 62429
Закон щодо призову на військову службу резервістів у особливий період: Андрій Таран відповів на 3 найпоширеніші запитання

21 квітня 2021 Президент України Володимир Зеленський підписав Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення окремих питань виконання військового обов’язку та ведення військового обліку» № 1357-ІХ, який Верховна Рада ухвалила 30 березня 2021 року з ініціативи Глави держави.

Цим Законом система військового обліку приводиться у відповідність до принципів та підходів держав-членів НАТО та забезпечує потреби держави в обороні і захисті, - прокоментував роботу над вдосконаленням законодавства Міністр оборони Андрій Таран.

За його словами, у стислі строки було проведено аудит усього законодавства у сфері національної безпеки і оборони та внесено зміни до 43 законів. Завдяки цьому удосконалюються організаційно-правові засади комплектування Збройних Сил високопрофесійним особовим складом у мирний час і в особливий період виключно на добровільній основі.

Міністр оборони України Андрій Таран, як голова Комітету реформ, наголосив, що відомство продовжує реалізацію етапів оборонної реформи, зокрема удосконалення системи комплектування Збройних Сил, та відповів на найпоширеніші запитання, пов’язані з імплементацією нового Закону.

Що планується зробити у найближчій перспективі?

Для Міністерства оборони це, передусім, робота, пов’язана з приведенням підзаконних нормативно-правових актів у відповідність до вимог Закону, необхідних для забезпечення реалізації новел законодавства, зокрема запровадження нового виду військової служби: за призовом осіб із числа резервістів в особливий період.

Друге не менш важливе завдання - організація роботи Територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, та їх трансформація відповідно до нової адміністративно-територіальної реформи.

І третє важливе завдання - удосконалення функціонування Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів з урахуванням його інтеграції з іншими державними реєстрами та запровадженням надання електронних цифрових послуг громадянам України щодо виконання ними військового обов’язку.

Чого чекати від запровадження нового виду військової служби – за призовом осіб із числа резервістів в особливий період?

Закладається фундамент для подальшої професіоналізації запасу Збройних Сил України за рахунок збільшення частки громадян, які уклали контракти з командирами військових частин на проходження служби у військовому резерві. Розраховуємо на підвищення ефективності комплектування військових частин в особливий період за рахунок призову на військову службу резервістів – мотивованих підготовлених воїнів, які мають бойовий досвід. Крім того, Міністерство оборони України уже розробляє пропозиції для удосконалення законодавства у сфері соціального та правового захисту резервістів. Зокрема, щодо розширення існуючих та запровадження нових соціально-правових гарантій для резервістів.

Які саме електронні публічні послуги планується надавати громадянам?

На порталі “Дія” планується створити «Е-ТЦК», в якому будуть надаватися електронні послуги (сервіси) громадянам щодо виконання ними військового обов’язку, зокрема інформації, яка міститься про них в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів.

Також Міністерство оборони України під егідою Міністерства цифрової трансформації України у взаємодії з Міністерством внутрішніх справ України бере участь у експериментальному проєкті «Е-реєстрація». Він передбачає надання можливості громадянам в режимі он-лайн здійснити реєстрацію свого місця проживання без відвідування органів реєстрації місця проживання і Територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки.ОСТАННІ НОВИНИ
Командування Медичних сил про епідемічну ситуацію у Збройних Силах України станом на 18 червня 2021 року

1 годину тому

«Глибока шана і безмежна вдячність Захисникам, які віддали життя за Україну». В Міністерстві оборони вшанували загиблих Героїв

2 години тому

Новий освітній курс «Стоп корупція для військовослужбовців» відтепер на порталі «Дія. Цифрова освіта»

3 години тому

Ранкове зведення щодо ситуації в районі проведення операції Об’єднаних сил станом на 7.00 18 червня 2021 року

5 годин тому

Вечірнє зведення щодо ситуації в районі проведення операції Об’єднаних сил станом на 17.00 17 червня 2021 року

Вчора в 17:42

В Національному університеті оборони України імені Івана Черняховського відбудеться урочистий випуск слухачів

Вчора в 15:31

Екзаменаційна комісія затвердила рішення щодо атестації випускників Національного університету оборони України в 2021 році

Вчора в 13:32